1. yeni sayılabilecek bir sosyal medya trendi.
  ülkede "çomarca" bir durum mu olmuş, ver başka ülkede yaşayamam yazısını gönder, mizah olsun. kimse de düşünmesin, neden kardeşim? neden ben bu iğrenç davranışın yapıldığını ülkede yaşamak zorundayım?
  ya da sadece içinde 5 gram mizah kırıntısı var, gülünç bir durum var diye bu durumu düzeltmeye çalışmıyoruz?

  örnek, adana'da sıcakmış, adam da çıkarmış güneşe ateş etmiş.
  hahaha başka ülkede yaşayamazmış.

  ulan manyak,
  psikolojisi bozuk ruh hastasının teki çıkarıp güneşe ateş edebiliyor, sağında solunda insan var mı yok mu, mermi nereye gitti, birisi yaralandı mı, polis müdahale etti mi, adam meskun mahalde ateş etmekten dava görecek mi diye düşünen yok.
  varsa yoksa başka ülkede yaşayamam.

  bu adam iki gün sonra sıcak dedi diye birini vurursa da gülecek miyiz? söyleyin de bilelim bari, ona göre "güleriz" he?

  gerçi sonradan düşündüm, belki bu benim gibi düşünenlerin -yani onlardan olmayanların -, bu ülkeye kendini bağlamak için, sevebilmek için yaptıkları küçük ve naif bir çabadır bilemem. ama bu söylediklerimin yanlış olduğunu göstermiyor.

  not: bu örneği tamamen okuduğum bir tweetten salladım, olayın iç yüzünü bilmiyorum tam olarak, belki gerçek dahi değildir, fakat demek istediğimi anladınız.
 2. madem bu ülkede yaşayacağım bari bu ülkede yaşamak için kendimce sebepler üreteyim, anlamına da gelebilir. fazla şey yapmamak lazım. kişi kendi kendini konuşturmasa konuşacak bir şeyimiz olmazdı. insanlar illa ki bir şey söylerler. sıklıkla da kayda değer bir anlam ifade etmez. ne yapalım, hepimizin canı sağ olsun. bu da böyle.