1. white chocolate mocha'sının yanında havuçlu kek yemek bayburt'lu gençlerin hakkıdır, engellemez. hükümeti ve valiliği göreve çağırıyorum;üniversite açmak kolay asıl olay gençleri elinde mochasıyla okuluna gönderebilmek.
  lüzum gereği: meramımızı anlatamamışız veya anlayamamışlar. güzel bayburt da o kahveci de bir simge burada yoksa derdimiz göçebe kuşları taciz etmek değil. bayburt'a gitmedim bilmem ama doğulu birisi olarak tahmin ediyorum nasıl bir yer olduğunu, starbucks'ın da önünden bile geçmem zaten. olay üniversitenin olduğu bir şehirde öğrencilere sunulan sosyal imkanlar; eğer bir şehir böyle mekanların açılmasına hazır değilse götürüp oraya iki bina dikip üniversite açma, komik duruma da düşme. aksini iddia edenler, türkiye her ilinde üniversite açılmasına hazır mıydı sorsun bir kendisine.
 2. gerçekleşmesi halinde;
  "gardaş bizim gıza moça mıdur, muça mudur ne haltsa ondan ver baa bi tene" gibi söylemlerin sıklıkla duyulabileceği kampanyadır.
 3. o parayı oraya yatırıp öldüreceğinize gidin hayır işi yapın derim ben öyle bir planı olan heriflere.
 4. açılın ben bayburtluyum!

  öncelikle sevimsiz şive taklidi yapmayınız. çok merak ettiyseniz erzurum şivesine benzer.

  sonralıkla bayburt'a starbucks açılmasını desteklemiyorum. bayburt neden il yapıldığı bilinmeyen hali ile güzel. altı üstü gümüşhaneliyiz derdik yani. konudan sapıyorum ama bayburt'un il olması ile elde edilen kazanımı merak ediyorum.