• youreads puanı (6.82)
 1. sözleri, melodisi ve yorumuyla astronomik sevimlilikte bir şarkı.
  "ölü denizciler,
  kayıp galaksiler,
  buldum! gözlerindeler,
  senden tek istediğim geçmişin geleceğin benim olsun."
 2. sözleri aman ne sirin ne tatli da müzik cok bayık değil mi ya?
 3. ben nedense sesle solisti kafamda oturtamıyorum bir türlü, bu nedenle de gidip hep canlı performansı izliyorum bu şarkıda.
  bakalım ne zaman ikna olacak beynim.
  ayrıca da güzel şarkı.
 4. sıkılırsan güneşten,gece oluruz erkenden..

  ardanın pek hoş pek güzel şarkısıdır.akustik canlı versiyonu daha hoştur.
  kuz
 5. bunca zamanlık spotify kullanıcısıyım. haftalık keşif listemde ilk kez bir türkçe parça gördüm, o da buydu. müzik başka odada çalıyordu. parçayı öyle beğendim ki koşa koşa tüm engelleri aşıp ses kaynağına yapıştım şaşkınlıkla. başta çok heyecanlandım uzun zaman sonra takip edebileceğim yeni bir yerli isim buldum diye. oturdum bütün albümü dinledim falan. sonra unuttum gitti.
 6. sevmediğim, sevemediğim şarkıdır. bu tür popüler olan şeylere alerjim var zaten, bir de solistin ağzını yaya yaya söylemesi eklenmiş. melodisi çok güzel ama bana söyleyiş tarzıyla harcanmış gibi geldi. ayrıca edebiyatla uğraşan ve mecazın ne olduğunu bilen biri olarak her ne kadar edebi olduğu söylense de, şarkı sözlerinde insanı gerçekten etkileyecek bir şey bulamadım. marjinal olmaya çalışılırken absürd durmuş gibi geldi bana. ha son feci bisiklet'in beğendiğim şarkısı yok mu? var. ama nedense bu şarkıyla yıldızımız barışmıyor.

  düzeltme: melodisi dust in the wind'den çalıntıymış. o zaman bu şarkıyla alakalı "güzel" denebilecek hiçbir şey kalmıyor bana göre.
 7. son 3-4 yılda türkiye'de tavan yapan, çalıntı müzikle ve anlamsız ama "abi çok deriniz" grup-şarkı isimleri ile ergen kızların ilgisini ziyadesiyle toplayan sikindirik birkaç milyon gruptan birinin şarkı diye ortaya koyduğu ses kaydı. insanı türkçe müzikten ve popüler kültürden iyice uzaklaştıran parçalardan birisi daha.
 8. dinleyicisine ana bacı sövmekle biryerlere geleceğini sanan grubun son yılların trendiyle saman alevi gibi tutuşan şarkısı.
 9. en sevdiğim, kimse sevmesin, dinlemesin istediğim.