1. (bkz: gitar otakusu'nun açtığı düşünülen başlıklar)

  öncelikle akustik gitar olmayacağım kesin. belli ruh hallerime göre bas gitara yönelsem de çoğunlukla elektrik gitar!! seçenekler arasında ise an itibariyle kullanmakta olduğum paul reed smith artist v blue crab veya safir, sahibi olamasam da bir dönem arkadaşım vasıtasıyla çaldığım standart amerikan fender telecaster fena olmazdı. chris shiflett deluxe olursa harika olurdum zaten. onun dışında kimse 60' serisi vintage gibson les paul sunburst'e itiraz etmezdi sanırım. tam bir şaheser fakat her şeye rağmen son kararım an itibariyle kucağımda duran prs olurdu. klavyesindeki desenler bile tek başına tercih edilme sebebi olur. yakında gitarı yalayıp yatacağımdan korkuyorum.
 2. ben gitar otakusu olurdum sanırım.sevgi en güzel gitardır...
 3. bass gitar olurdum sanırım, o arkadan gelen bass sesini hep çok sevmişimdir.
 4. hepsi ayrı güzel de fender tele ve jaguar'a ayrı sempatim var.
  bas da fender veya rickenbacker olur.
  gibson da iyi lan aslında.
  ama kesinlikle cort veya ibanez olmazdım.
  fender starcaster da iyi baya (dikkatini çekerim stratocaster değil)
  hollow body gitarlar da müthiş
  lan karar veremedim bak :)
  ama eric clapton'un psychedelic dönemindeki gitar desenini ya da jimmy page'in psychedelic desenini baya seviyorum. zakk wylde'ınki de iyi.
  ama müzisyen bazında ise olay favori gitaristlerime döner ki yeni kc konseri izlediğim için tartışmasız fripp'in gitarı olurdum.
  frippertronics sayesinde her türlü sesi çıkartabilirdim bu sayede.
 5. strat olmak isterdim, hani şöyle kırmızı beyaz olanından. mark knopfler sabaha kadar çalsın beni.
 6. kimsenin kurt cobain'in gitarı olmak istemediğine eminim.
  adam çalmaktan ziyade kırıyor lan.
  şaka bir yana rip.
 7. fender stratocaster pek tabii.

  daha da özeline inersek gilmour'un meşhur "the black strat"i olurdum herhalde. öyle herkes taşıyamaz çünkü, asaletim yeter. ben en iyilerine layığım. tabii ki bunun yanında srv'nin lenny'si ya da clapton'ın blackie'si de olabilirim.

  biraz da uyumlu bir kişiliğim var, karşımdakinin tavrına göre hareket ederim. dave murray'nin elinde distorted tonları da ağlatabilirim ya da frusciante ile clean-overdrive şovlar da yapabilirim. hele bir wah pedalı verin yanıma, hendrix gitar nasıl çalınır öğretsin. parantez içinde, çok da yetenekliyimdir.
  merc
 8. les paul standart' ım olması bir yana, daha çok bir fender stratocaster olurdum herhalde. daha versatil olduğuna inanıyorum(kendi açımdan).
  bir de belki jackson dk2s olurdum. ne gitardı be...
  (bkz: satmadan önce bir düşünmek)
  (bkz: pişmanlık)