• youreads puanı (9.50)
 1. geçenlerde "can şengün'le tarkan'ın sahne arkası" videosunun sonunda denk geldiğim şarkı. soloyu dinlerken (ağzım açık tabi o an) can abiye hayranlığım bir kat daha arttı. hemen arkasından vokal girince "oha türkçeymiş lan" diye bağırdım ve direkt googleda arattım duyduklarımı. soloyu da gür akad'ın yazdığını öğrendim kutsal bilgi kaynağından.

  tarkan'ın "ölürüm sana" ve "hodri meydan" dışında en rock parçası. uzun ve güzel bir gitar solosu, döneminin türkçe rock melodileri... beni şaşırtan bir şarkı oldu ne yalan söyleyeyim.
  jimi
 2. şarkıyı görür görmez hemen akla düşüyor sözler; " takılmışım sözlerine, ben mecburum gözlerine, bunlara inanmakk zorr..." derken rock söylemeye çalışmış burada aslında diyorsun epey zaman önce. .. bu tarzdan çok uzak olup zaman zaman albümlerine atmış olsa da unutulmayan parçalar arasında yerini almıştı zaman içinde.
 3. tarkan bu şarkının olduğu şımarık albümünü yaptığında satış rekorları kırmış ve hülya avşar hemen tarkan'a el atıp hülya avşar show programına çıkarmıştı. programın diğer konuğu ise özlem tekin idi. özlem tekin ise o günlerde oldukça popüler (şebnem ferah çıkış yapmadan önce yıldızı parlamıştı) programın ilerleyen saatlerinde tarkan "benim albümümde bir rock şarkısı var" diyerek özlem tekin ile canlı mı playback mi hatırlamıyorum programda şarkıyı okumuştu. youtube'da kaydı var mı bilmiyorum ve sanıyorum bu şarkının ön plana çıktığı ilk ve tek yer olarak ilginçtir hülya avşar show programıdır. o albüm sonrası 3 kez tarkan konserine gittiğim halde hiç bir yerde bu şarkıyı bir daha okumamıştır.
 4. nedendir bilinmez ama tarkan'ın tarkan olduğu dönemlerde en az ilgi gören parçasıydı. halbuki en sağlam tarkan parçasıydı benim için.
  halen keyifle dinlerim.
  heyy gidi zamanlar.. albümün ilk çıktığı zamanı hatırlıyorum da...