• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.33)
blindness - fernando meirelles
bir göz doktorunun normal bir tempoda akan yaşamı, gözlerinin birdenbire kör olduğu şikayeti ile başvuran bir hastası tarafından alt üst olur. körlük bu göz doktoruna da bulaşır. nedeni bilinmeyen bir şekilde tüm kent halkında görülmeye başlanan bu olağandışı körlük yalnızca doktorun eşinde rastlanmaz. olan biteni canlı olarak gören doktorun eşi, yaşanılan kaos ortamında kendisini ve ailesini kurtarmaya çalışır.
 1. kitabı ile kıyaslandığında vasat kalan bir film olduğunu düşünüyorum. film, kitapta geçen olayları aktarırken, bu olayların sorgulatmak istediği noktaları seyirciye verememiş kanımca.
  xera
 2. kitabini okumadim , okuyan biri soyleyebilirmi bu insanlar neden birdenbire kor oldu: filmi izledim belki filmde dile getirilmistir ama ben farkeedememis olabilirim..
 3. bir sebepten filmi hatırlayınca "çok güzel bir filmdi" demek için buraya geldim ki ne göreyim, benim iyi dediğim film itin götünde.
  olsun, izleyeli çok oldu ama yine de çok güzel bir filmdir. hatta bir ara yine izlemeliyim. siz bakmayın önce kitabı okuyup sonra filmi izleyenlere. adamlar haklı, ancak siz yine de izleyin.
 4. kitabının hak etmediği uyarlamadır kendileri.

  kitabı okurken 'bunun ne filmi çekilir yalnız'' diye hep aklımdan geçmiştir. sonrasında filmi olduğunu duyunca hemen izledim. heba etmişler kitabı, olmamış. bu saatten sonra ben filmini çeksem ne olacak canım, olan olmuş. ilk aklıma gelen iyi uyarlamalardan biri de koku mesela; çok etkileyiciydi.