• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.22)
bozkurtlar - hüseyin nihal atsız
bozkurtlar ölümü ve bozkurtlar diriliyor bozkurtlar, yazarının vaktiyle verdiği lütufkâr müsaadeleri sonucunda "bozkurtların ölümü" ve "bozkurtlar diriliyor" adlı ölümsüz eserlerin, bir arada yayınlanmak suretiyle aldığı yeni isimdir. bozkurtlar, her idealist türk'ün heyecanında, fikir dünyasında, ülkücülüğünde ve inancında payı olan dev bir eserdir. bu roman, atsız bey'in daha sağlığında iken edebiyatımızın klâsikleri arasında yerini almış ve yazarını da ölümsüzleştirmiştir. ötüken neşriyat, uzun bir aradan ki bu zaman zarfında bir çok meşru ve korsan baskıları da yapıldıktan sonra, türklüğün şuur ve gururu olan bozkurtlar'ı yeniden yayınlarken on binlerce okuyucusunun heyecanını tazelemekten ve sevincine vesile olmaktan kıvanç duyar.
 1. kür şad ve 40 yiğidin muhteşem hikayesi
 2. hüseyin nihal atsız'ın iki kısımdan oluşan eseri.
  birinci göktürkler'in sonu ile ikinci göktürkler'in başı arası hikayeleştirilmiştir.
  içerik olarak iki kısım da oldukça sürükleyici, tasvirler güzel, olay örgüsü şahane.
  kahramanlar tarihi gerçeklere mi dayanır peki ? cevap elbette hayır.
 3. sadece yamtar'ın misyonerle olan sohbeti için bile okunabilecek bir kitap.
  gizeh
 4. harika bir türk destansı hikayesi, okuduktan sonra keşke böyle daha çok kitap olsa dedirtir.özellikle karakterlerin isimleri çok güzeldir(bkz: urungu) (bkz: yamtar) (bkz: işbara alp) (bkz: almıla) gibi.

  nihat atsız bölgeyi hiç görmesede bozkır yaşamını enfes bir şekilde anlatmıştır. göktürklerin yaşamı adeta gözünüzde canlanır.