• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
bronz atlı - paullina simons
acımasız bir kışın ve alman ordusu tarafından kuşatılan 1941 leningrad`ında, metanov ailesi hayatta kalabilmek için olağanüstü zor şartlar altında inanılmaz bir yaşam mücadelesi veriyorlardı.
yicecek kıtlığı ve düşen bombaların arasında tatyana ve kızıl ordunun genç subayı aleksandr kendilerini savaş kadar tehlikeli sırların ve aileyi dağıtan imkânsız bir aşkın içinde bulmuşlardı.
stalin`in katı kurallarının geçerli olduğu rusya, hitler`in ülkeyi işgalinden sonra daha da şiddetlenen ölümcül baskıları arasında sıkışan âşıklar, bir yandan tarihin tarihin gizli kalmış köşelerine savrulurken bir yandan da kapılarını modern dünyaya açmaya hazırlanan bir asrın dönüm noktasında durmuşlardı.
  1. yakın tarihin en büyük yıkımlarından biri olan 2. dünya savaşı, binlerce görsel ve yazılı eseri beslemiş, esin kaynağı olmuştur. bronz atlı'nın anlatımı klişelerden o kadar uzak ve yoğun betimlemeler içeriyor ki , olayları kafanızda canlandırırken elinizdeki kitabı dakikalardır okumadığınızı farkediyorsunuz. satır satır içinizi burkmasına rağmen, mutlu son ile bitirme umudu o kadar baskın ki zorla ve aralıksız okutturuyor kitap kendini. malesef çok popüler olmamış bir kitap, ancak türü içerisinde kesinlikle şans verilmeli.
    huni