1. güzel bi hedef. çocuklara bu gazla bilgisayar kullanımı öğretilebilir. hatta daha ileri gidip kardeşime matematik anlatırken bunları öğren ilerde hacker olursun diye gaz vermişliğim var.
  abi
 2. yeni nesil ilkokul çocuklarının hocalarına verdiği cevap olduğunu düşünmekteyim.
  babamın ilkokul hocasına verdiği cevap: "baba olmak istiyorum" olmuş mesela. en azından o dediğini yapmış. yeni nesilden de böyle bir başarı bekliyorum. haydi çocuklar
  mavi
 3. obama'nın özellikle belirttiği "herkes bir programlama dili bilmeli" ve hatta kendinin de bu konuda çok meraklı olduğu düşünülürse, ya da obama'nın düşündüklerinden bağımsız olarak söyleyecek olursak, öğrencilere öğretilen programlama dili gerçek anlamda türkiye'nin yararına olacaktır.

  bilgisayar çağında olduğumuzu düşünürsek, bu planlama sadece hacker olmak için değil, birçok alanda hem ulusal hem de kişişel olarak yarar sağlayacaktır. bilgisayar mühendisliği okuduğum için çok rahat bir şekilde ifade edebilirim ki herhangi bir programlama dili kişiye analitik düşünme, dikkat vb. birçok konuda yarar sağlıyor, yarattığı sabırlı bünye de cabası.

  büyüyünce hacker olmak gerçek anlamda güzel bir hedef. bu alanda çalışmak, hacker olmak istemek, dizilerde filmlerdeki karakterleri ve yapılan inanılmaz olayları görüp heyecanlanmak, belki de her gencin içinde bulunduğu durumdur, ister ne olduğunu nasıl yapıldığını bilmediğinden olsun, ister "ben de bunları yapabilmek istiyorum" düşüncesinden.

  hacker olmak gerçekleşmeyecek veya imkansız olan bir durum değil. şu anda bile internet üzerinde bu konu ile inanılmaz çoklukta kaynak var. bundan 10 yıllar sonrasını düşünemiyoruz bile. ancak verilmesi planlanan, hatta verilse güzel olur, programlama dersleri, bu konuda meraklı olan gençlerin ilgisini bu konuya daha çok çeker. hacker olamasalar da kişisel güvenliklerini, internete konan herhangi bir verinin ne kadar çabuk yayıldığını ve bilgisayarların neler yapabileceğini çok güzel bir şekilde anlamalarını sağlar.

  hacker olmak istemek güzel şey, bilgisayar güzel şey.
 4. büyük bir zamanlarını msn ya da facebook şifre kırma programlarını aramakla geçirmiş hatta bu yüzden bilgisayarı defalarca kez çökertmiş çocukluk hayalidir.