• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
çağların kahramanı - brandon sanderson
son imparatorluk’u yıkmak için lord hükümdar’ı öldürmek gerekliydi… acaba bu bir hata mıydı?

dört bir yanı saran ölümcül sislerin, giderek artan kesif kül yağışlarının ve asla olmadığı kadar şiddetli bir şekilde yaşanan depremlerin yeniden ortaya çıkmasının ardından, vin ve elend lord hükümdar’ı öldürmenin iyi bir fikir olduğundan artık o kadar da emin değiller.

çok uzun zaman önce, dünyayı yaratan iki ana varlıktan biri olan harap’a her şeyi yok etmesini mümkün kılacak nihai bir güç vadedilmişti. oyuna gelen vin harap’ın miraç kuyusu’ndan kurtulmasına neden olmuştu ve şimdi, harap bu gücü kullanmaya niyetli.

sissoylu üçlemesinin son kitabı, ilk iki cildin muştuladığı her şey sunuyor okuyucusuna. kökleri dizinin önceki kitaplarında bulunan bağlantılar netleşiyor, sık sık rastladığımız gizemler birer birer aydınlığa kavuşuyor ve taşlar âdeta tek tek oturuyor yerlerine. bütün bunlar yetmezmiş gibi, çağların kahramanı nefes kesici sürprizlere gebe.

çağların kahramanı, bugüne kadar benzerini okumadığınız özgünlükte ve cesurca kaleme alınmış bir final kitabı.
  1. ilk üçlemenin son kitabı. ilk olarak çok fazla yazım hatası olduğunu söyleyebilirim. noktalama yanlışlıkları, eksik harfler, yanlış yazılan isimler... bu tür şeyler kitapta bolca var. son kitapta çevirmenin ve redaktörün değişmesi olumsuz etkilemiş. ya orijinal dilinden okuyun ya da ikinci baskıyı bekleyin.
    kitaba gelecek olursak ilk 400 sayfanın çok sönük geldiğini söyleyebilirim. ikinci kitap olan kuşatma daha hareketliydi. ancak bu durum 400. sayfadan sonra değişiyor. olaylar hızlanıyor ve şaşırtıyor.
    müthiş bir finalle kitap son buluyor. ilk kitaptan itibaren yapılan hazırlığı görmek insanın çok hoşuna gidiyor. hiçbir şeyin boş yere yapılmadığını, her şeyin planlı olduğunu görüyoruz.