1. yeni vicdan temizleyicilerimizden.

  hani çoğumuz yaparız, üst geçitlerdeki yaşlı amcalardan, teyzelerden birer selpak alıp kendimizi iyi bir insan olarak hisseseriz ya buna benzer bir şey işte change.org' a imza atmak. kötü mü değil tabi de, işte öyle bir şey.
 2. (bkz: tema) , (bkz: greenpeace) , (bkz: doğa derneği) gibi önde gelen vakıf, şirket, stklarda görevler alan uygar özesmi'nin 2012 eylülünden bu yana doğu avrupa ve batı asya direktörü olarak görev yaptığı, şahsım adına son derece güvenilir ve gerekli, kamu vicdanına hitab eden, bir imzanın kelebeğin kanat çırpışı gibi büyüyebileceğini ve gerekli yerlere teslim edilerek güzel bir etki, iyi bir sonuç, düzeltilmiş işlere vesile olabileceğini insanlığa gösteren, altına imzamı * atacağım imza kampanyaları oluşturan-oluşturulabilen site. *
 3. imza kampanyalarını burada paylaşmamız gerektiğini düşündüğüm başlık.

  12 nisan'da çankaya'da etrafa dağılmış ve içerisinde striknin maddesi olduğundan şüphelenilen etler sebebiyle birçok hayvan ölmüş. Omurilik ve ardından tüm sinir sistemine etki eden ve az dozları dahi ölüme sebebiyet verebilen bir zehirmiş striknin.
  köpeği yuna'yı yürüyüşe çıkarttığı sırada bu etlerle teması yüzünden kaybeden gökhan savul, çankaya belediyesi ve site yönetiminin gerekli işlemleri yapması için bir imza kampanyası başlatmış: "Herhangi bir canlının yaşayıp yaşamayacağına karar verebilme hakkını kendini görenlere dur diyebilmek yakın çevremizden başlayarak bu konuda duyarlılık oluşturabilmek ve bu işin muhataplarına sesimizi duyurabilmek için aşağıdaki kampanyaya herkesi davet ediyoruz" diyor.

  Yuna'nın hikayesi
  imza kampanyası
 4. zeytinlik yasa tasarısı ve hüseyin avni dede örneklerinde olduğu gibi doğrulanmış başarıları bize göstermektedir ki bu tür organizasyon ve kampanyalar sorunların daha çabuk duyulması ve tepki gösterenlerin birlik olabilmesi adına gereklidir. bilgisayar çağı denilebilecek bu zamanlarda hem pratiklik hem de duyarsız kalmama adına önemlidir.

  edit: change örneği gibi yabancı menşeli başka başka siteler de bulunabilir, tek tek vermek istiyorum ama adı aklıma gelmeyenlerin boynu bükük kalıyor. hazret-i google'ye danışılabilir.
  gene de animal petitons, the petitions site, greater good ve içindeki ayrı ayrı kanallar, türkiye'ye de ayrı kanalı ile avaaz, credo action, take action örnek verilebilir.
 5. ozumm
 6. benim de imzamı çaktığım kampanyadır.
 7. gerçekten bir şeyleri change ediyor mu merak ettiğim platform
 8. kampanyalara imza attıktan sonra, yeterli sayıya ulaşması durumunda evet yarıyor. hukuki bir süreç başlıyor çünkü.

  belirli bir süre sonrada desteklediğiniz kampanyaların sonuçlarını mail yoluyla tarafınıza iletiyorlar. genelde olumlu olarak sonuçlandığını fark edeceksiniz.
  ozumm