1. ilk kullanımda 15 günlük premium üyelik vererek 320kbps müzik kalitesi ve offline benzeri birçok özelliği kullanıma sunan fakat (bkz: spotify) veya (bkz: apple music) gibi popüler ve normal düzey şarkıcılar dışında daha seyrek şarkı üreten ve fazla hayranı olmayan şarkıcılar ile anlaşması olmayan bir müzik platformu.

    önceleri spotify'dan sonra aklımıza gelirdi fakat apple music piyasaya aşırı hızlı ve dolu dolu bir giriş yaptıktan sonra 3. sıraya düşmüş oldu.
  2. şu sıralar 3 aylık premium'u 1 liraya satan müzik şeysi.
  3. üç aylık teklifini gördüğüm gibi donanım haber ölücülüğü yaparak spotify premium'umu iptal edip bu platforma geçtim. "explore channels" özelliğiyle benim gibi indie sever bünyeye ilaç gibi geldi. açıkçası spotify'dan çok bir farkını göremedim o yüzden şu daha iyi bu daha kötü demem biraz abes olur fakat sesli kitapların da olması büyük bir artı. bir de "futbol" ve "news & entertainment" diye ekstra iki app daha var göze çarpan, ben kurmadım bunları kuran biri tecrübelerini paylaşırsa çok makbule geçer.
    pinot
  4. yine bir ölücülükle bu kez bunun premium'unu aldım. fena halde bağımlılık yaptı, sevdiğim şarkıcıların albümünü falan yükledim, reklamsız çok rahat dinliyorum. büyük platformlardan bir tek apple music kaldı denemediğim onda da 3 ay giriş ücretsiz kullanımım var bunu bırakıp ona geçeceğim, birini seçip devam edebilirim. kullanmama sebebim ücretleri değildi, müziklerimi telefonunda tutmayı seven biriyim.

    spotify'dan çok bir farkını göremedim, sadece biraz daha yavaş ama önemsenecek kadar değil. onun dışında hemen hemen aynı.