1. "European Region Action Scheme for the Mobility of University Students" kısaltması olan avrupa birliği öğrenci değişim programı.

  program 1987 yılında kurulan oluşumun adı "Desiderius Erasmus of Rotterdam" adlı düşünürden gelmiştir. program 1994 yılında "socrates" programıyla beraber çalışmış ve sonrasında 2007 yılında "ömür boyu öğrenme" adı altında birleştirilmiştir. hali hazırda erasmus+ olarak 2014 yılında genişletilmiş ve 33 ülkeyi kapsar hale gelmiştir.

  erasmus+ dahil olan ülkeler
 2. bilinenin aksine eğitim alsın, bölümünde büyük işler başarsın diye değil avrupa görsün diye oluşturulan program. orada bir dönemde köklü bir öğretim olmaz. genelde daha rahattır eğitim de. ama çok zevklidir. benim dönemimde toplam bir senelik erasmus başvuru hakkın olurdu. hepsini kullandım sanırım. farklı bir ülkede vakit geçirmekten daha güzeli yoktu o dönem. şimdi öyle bir hakkım olsa yine giderim. stajı da eğitimi de zevkliydi. euro değil de kendi para birimini kullanan ülkelere gidin diyeyim gideceklere de. acayip ucuz diye keyfiniz yerine gelir.
  sezgi
 3. olm 2.2 ne ya?! salsanıza bizi 2 yapınca gidelim şu programa :(
 4. ben gitmeyi düşünüyorum. başvurular başladı. bu süreçte bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa minnettar olurum.
 5. allah kalanların sevgililerine platoniklerine sabır versin çok zor olmalı. öyle bir şey ki bazı porno sitelerinde ayrı kategorisi var ( bi arkadaş söyledi) *
  wtf
 6. ersamusla haca gitmek istiyorum.

  tanım: yurtdışı aktivitesi.