• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.83)
fear the walking dead
robert kirkman'ın ve diğer the walking dead yapımcılarının elinden çıkan virüsün dünyaya yayılma ve krizin başladığı zamanları konu alan dizi walking deadla bağlantısı olmayacak şekilde tasarlandı.ilk bölümü 23 ağustos 2015 de yayınlanan dizinin 2.sezonu da onaylanmış durumda.
 1. !---- spoiler ----!  ilk iki bölümü muazzam olan ve the walking dead'den çok daha fazla heyecan dozu yüksek bir dizi.uzun süredir yetersiz hatta kesintili olarak sona eren flashbacklar webisodelar kesmiyordu açıkcası. bu iş benim gibi walking dead fanları için biçilmiş kaftan açıkçası.
  ekşi sözlükte yapımla ilgili eleştirileri saçma bulduğumu söylemeliyim. olaylar sandığımdan hızlı gelişti sadece 2 bölümde.3.bölümü heyecanla bekliyorum.

  salgın kuvvetle muhtemel los angeles'ta patlak veriyor. kimse ne olduğunu anlayabilmiş değil ve işler yavaş yavaş kontrolden çıkıyor.olayların tam da öncesi değil nerdeyse başlangıcı olması dolayısıyla heyecan dozu inanılmaz.kriz anında otoritenin kamu ve kolluk kuvvetlerinin devre dışı kalmaya başlaması, şehrin yamalanmasıyla karşı karşıyayız.

  insanlar çoğunlukla olayların farkında değil, farkında olanlarsa şimdiden hayatta kalma moduna geçmeye başlamış durumda.
  collatrel damage die hard gibi filmlerden tanıdığımız genellikle kötü adam olarak gördüğümüz tanıdık bir isim olan cliff curtis bu serinin rick'i olacak gibi görünüyor.onun karısı rolündeki yine dünya çapında çok bilinmeyen ; ama amerikan sinemasında sıkça görmeye alıştığımız kim dickens'da lori faciasından sonra ilaç gibi geldi açıkcası.özellikle 2.bölümde inanılmaz bir heyecan söz konusu.zombi tasarımları biraz yetersiz gibi geldi yine de kötü sayılmaz.

  alicia clark karakterine uyuz oldum yalnız.gerçekten kötü bir oyunculuk sergiliyor canlandıran kişi ve çok saçma işler yapıyor.ilk ısırılanlardan biri olabilir.

  !---- spoiler ----!
 2. !---- spoiler ----!

  daniel karakteri serinin morgan'ı olma konusunda ilerliyor.travis'in soğukkanlılığı sayesinde eve varmayı başaran aile bireyleri, nick'in ilacı bittiğinde yeni sorunlar yaşayabilir.elektriklerin kesilmesi sonucu karanlık ve karmaşa içersindeki seyahatleri heyecan vericiydi.alicia hala dikkatsiz davranarak ekibi tehlikeye sokabilir. silahlı kuvvetlerin ve muhafızların müdahelesi sonucu biraz olsun yavaşladı zombi tehlikesi.

  !---- spoiler ----!

  bu arada başlığı yanlış açmam ve başlığın editlenememesi dolayısıyla fear of the walking dead fear the walking dead olarak düzeltemedim maalesef.
 3. !---- spoiler ----!

  4. bölüm itibariyle sakin bir seyir hakimdi.nick'i götürmeleriyle beraber olaylar gelişiyor. karşı yakadaki ışıkla iletişim kurmaya çalışan kişi muhtemelen mors alfabesini kullanıyordu.travis hala tam anlamıyla bir takım lideri olma konusunda iyi değil, rick'in geçirmiş olduğu staj evresini yaşamakta.

  !---- spoiler ----!
 4. !---- spoiler ----!

  5. bölüm itibariyle yükselen bir heyecan fırtınası var. askeriyenin yaptıklarını görüyoruz. travis hala tam bir survivor olamadı ama doğru yolda.ilk defa birden fazla zombi saldırısı walking dead hell yeah kafası yaşatıyor.nick bildiğimden daha derin bir karakter oldu çıktı. alicia da ergenlikten çıktı.askerlerin olaylar kontrol çıkınca acil eylem planını görmüş olduk. benim aklım hala mors alfabesiyle iletişim kurmaya çalışan gizemli ev sakinlerine takıldı.

  daniel salazar'ın geldiği yerde. walking dead e gönderme ve saygı selamı var müthiş!

  !---- spoiler ----!
 5. abisinden daha çok sarmıştır. gelecek sezonun daha fazla bölüme sahip olması dileğiyle.
 6. !---- spoiler ----!

  2.sezon itibariyle olayların çok hızlı geliştiği bir dizi haline geldi. her bölüm bir suçun çözüldüğü zayıf polisiyeler gibi. walking dead'den de biraz senaryo çalar bir hali var, dizinin. bulunan evler, gelişen olaylar paralel gibi duruyor. walking dead'i çekici kılan, karakterlerin yaşanılan durumlarda verdikleri tepkiler. ne kadar farklılaşabilecekleri, ne kadar ileriye gidebilecekleri aslında. dizi 2-3 zombi öldürmek üzerine kurulu değil. genel izleyicinin ağzından bu çıkmasa da bu böyle. hal böyle olunca da aynı resmi farklı renklere boyamak durumu biraz sıkıcı hale getiriyor.

  madison'ın duruma dair hiç bir şeyi doğru yorumlayamaz hale gelmesi bence biraz izleyici soğutuyor. nick'i sürekli azarlaması, onu sürekli kendi doğrularına ikna etmeye çalışması biraz gereksiz. nick belki de, karakterler arasında durumu en iyi yorumlayanlardan biri. zombilerin arasında gezmeyi de alışkanlık haline getirdi.

  chris ise bambaşka bir dünya. ergen isyanının, zombi diyarındaki hali. annem öldü şimdi benim kafayı yemem gerekiyor der gibi. bir karakter ancak bu kadar kötü var olabilir. babaya bıçak çekmeler, küçük çocukları rehin almalar, olayları gereksiz dramatize etmeler falan kötü birer ergen profilini bize gösteriyor.

  alicia ise durumdan bir haber şekilde, telsizle birileriyle konuşup, onlara güvenir olmuş. dünyanın sonu gelmiş, birileri sanal sohbet peşinde. ergenler üzerinden mi gidecek dizi?

  aksiyon çok olsun diye, iyi yapılan işi bir kenara bırakmamak lazım.

  !---- spoiler ----!