• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.67)
Yazar stephen king
göz - stephen king
"ürkütücü ve korkunç... bu romanı elinizden bırakamayacaksınız." - chicago tribune

"kanınızın donduğunu hissedeceksiniz..." - new york times -

"tüyler ürpertici ve korku dolu!" - pittsburgh post gazette-
 1. yazarın ilk kitabıdır. benim de okuduğum ilk ve tek king kitabıdır. devamının gelmesini umuyorum kendi adıma. zevk alarak okuduğum, akıcı bir kitaptı. ayrıca 2013 yapımı carrie: günah tohumu adlı sinema uyarlaması da epey güzeldir.

  aşırı inançlı bir annenin elinde tüm gençlik güzelliklerinden uzak büyüyen bir kız carrie, annesinin baskısı ile insanların dalga konusu olmak arasında kalmıştır. yalnız kimsenin bilmediği bir şey vardır ki; bu kız telekinetik güçlere sahiptir ve bunları insanlara göstermek zorunda kalacaktır.
 2. ben kitabı çok beğendiğimi söyleyemem öncelikle. çok kolay okunuyor ama devamını ya da sonunu merak ettirmiyor, bütünüyle kendine çekmiyor okuyan kişiyi. daha çok beğendiğim stephen king kitapları olduğundan da böyle düşünüyor olabilirim tabii.

  kitap hakkında yazmayacaktım ama şu cümle bana çok şey anlattı. doğruluğuna çokça katıldığım bir ifade:

  "fakat hiç kimse yaptığı hareketin başka insanları üzdüğünü anlamaya çalışmıyor. insanlar zamanla daha iyi olmuyorlar, sadece akıllanıyorlar."
 3. carrie ismiyle aynı şekilde yayınlayabilecekken neden göz olarak çevirmişler anlamadım. hikayeyi farklı olarak 2 şekilde anlatmış king. birisi o anı, diğeri de geçmişten kalan kanıtlar şeklinde anlatmakta. carrie karakterini güzel bir şekilde yansıtmış bu sayede okurken empati yapmayı kolaylaştırıyor. kitap zaten diğer açıdan da anlattığı için farklı açılardan görüyorsunuz. güzel kitap, beğendim.