• youreads puanı (5.62)
 1. ne çabuk entry'si girilmiş... halbuki taze taze ben giricektim şarkının entrysini. sağlık olsun.
  hem entry sahibi de yabancı değil ya bizim lelouch.

  sound'una bir çok kesimden tepki almış ,death magneticvari bir sound yakalamış , şahsen çok beğendiğim ve metallica fanlarını en azından tatmin edecek düzeydeki şarkı.

  olmuş bu abi. ne bu zıtlık ne bu muhalefet. klibini de ayrı sevdim bu arada.
 2. şimdilik olmamış diyorum, çünkü metallica şarkıları hep sonradan sevdiriyor kendini. üç ay sonra bu yoruma düzeltme yapacağım.
 3. dinlemeye başladığımda "vaov taş gibi şarkı lan galiba" dedim. ama aynı riffin neredeyse bütün şarkı boyunca devam etmesi rahatsız etti beni. solo da solo olsun diye yazılmış gibi (kirk'ü zaten sevmem). çok metallica şarkısı olmuş. çok tahmin edilebilir yani. hiçbir özgünlük, hiçbir farklılık yok. "adamların tarzı o abi" diyenler olabilir. ben katılmıyorum. aylar sonra belki sevebilirim. ama şu anlık olmamış bir şarkıdır benim için.

  ayrıca yeni albüm hep düzeydeyse, megadeth'in metallica'dan üstünlüğünü kabul etmeyen insanları ciddi ciddi sorgulamaya başlarım. megadeth'in çıkarttığı efsane albümden sonra metallica'nın bu tarzda bir albümü onların yanına bile yaklaşamaz.
  jimi
 4. albüm bayağı iyi gibi b'oğlum, hardwired'a özenmemişler sadece. bunu da görmek zor değil, üç dakikalık albüm single'ı çıkarmak olsun, sonsuza dek dönen riff olsun.

  iyidir iyi.
  kuz
 5. babalar yapmış yine şimdi gelsin konserler.
 6. olmamış, valla. adamlar ta st. anger'dan sonra nasıl yıkılmadılar hala anlamıyorum.
 7. bu albümde lars ın yerine başka bir davulcu çalıp lars ın sadece konserlerde, kliplerde çalma ihtimalini (daha doğrusu çalamama) göz önünde bulundurun. şarkıda bildiğin twin var la bildiğin, yemezler :))))
  şaka bi yana idare eder bir metallica parçası işte.