1. girmesi ve bitirmesi birbirinden zor olan ancak bitirdikten sonra insanın önüne belki hiç bir alanda olamayacak kadar çeşitli meslek edinme imkanı sunan fakültedir. kimi üniversitelerde hukuk lisans bölümü ve adalet meslek yüksek okulu olarak iki alt bölümü bulunmaktadır.
 2. bütün bölümlerin finalleri bitiyorken biz daha yarısındayız... sınav haftası değil; sınav ayı mevcut bu fakültede.
 3. aslında çeşitli meslek edinme imkanları sunmayan, bu imkanları belli makamlardaki amca/dayı kişileri sayesinde alan insanların yaşadığı bir ülkede sırf bu yüzden okumak için kastırılmaması gereken fakültedir. türkiyedeki eğitim formasyonu çok kötü olan fakültelerden birisidir ayrıca. türkiyede sosyal bilimler ve sosyoloji formasyonunu öğrencilere veremediğinden hukukçu değil kanun teknisyeni yetiştirir. anglo sakson ülkelerde iki yıl zorunlu olarak bir sosyal bilimler alanında lisans öğrenimi görmeyenlerin giremediği fakültedir.
 4. iş hukuku çalışırken ara verip youreadste takılayım biraz dedim. ve bu başlığı gördüm. yazmazsam olmazdı.
  her şey gibi sevince güzel. ben seviyorum. çok seviyorum. sırf bu yüzden bir sene uzatacağım. sevgi insana neler yaptırıyor...
 5. o kadar çok seviyorum ki 2 sene uzattım. ayrılmak istemiyorum resmen. onlar da beni salıvermek istemiyor. böyle çok mutluyuz.(*:swh) en çok da özel hukuk derslerini seviyorum. hiçbirini vermek istemiyorum her sene tekrar tekrar alıyorum. ilişkimizi resmiyete dökmeyi düşünüyoruz artık o derece severiz birbirimizi.(*:swh)
  ae
 6. -ne okuyorsun?
  -hukuk.
  -2 yıllık mı 4 yıllık mı?
  -...

  5 yıldan başlamak üzere, 9 yıla kadar olanları vardır.
  siz nasıl seviyorsanız?