1. zamanında fistik.com aracılığıyla hayat bulmuş efsane animasyon karakteri. yıllardan beridir 5. bölüm için gördüğüm bir facebook yorumu bir kıpraşma yaratmıştır yeniden.
 2. dial up ile bağlanıp birkaç saatte interneti bitirdiğimiz dönemin kült çizgi dizi serisi. flash kullanıcıları uzay mühendisi ile aynı saygıyı görüyor; üretilen pokeimam, sayko kemal gibi recep ivedik tandanslı abuk subuk video seriler dahi fenomen haline geliyordu. sanal mahir gibi "girişimci" karakterin meşhur olduğunu düşünürsek, internette öyle çok da bir şey yoktu o zamanlar. tey tey. biz o kadar fakirdik ki, gökkuşağı siyah beyaz doğardı.

  fistik.com kurucu ve çizeri Cemre özkurt ise ortaya koyduğu Yenileşimci sayısal görsel sanatın yanında; mizah anlayışı ve kurgu becerisi ile ülkenin önemli sanatçılarından olabilecekken bu ülkeden bir bok olmayacağını ön görerek beyin göçü ile amerika'ya yerleşmiştir. iyi de yapmıştır. şu sıralar sürreal çizgisini underground tekno müzik ile sentezlediği Beat the Game adlı 3 boyutlu bilgisayar oyunu projesi üzerine çalışmaktadır.

  * karate kamil 1 - Efsanenin birinci bolumu
  * karate kamil 2 - Sadov of di mastir
  * karate kamil 2.5 - horoz
  * karate kamil 3 - invizibil ninja
  * karate kamil 4 - hamza ile karşılaşma

  * karate kamil dövüş oyunu - karate kamil vs ninja nejat
 3. adını gördüğümde her nedense bana esalak.com'u hatırlatan yüce insan.