1. 19 aralık 2016'da öldürülen rus büyükelçisi'nin vurulduğu binanın sokağına verilecek isim.
  ''dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu, moskova’da yaptığı açıklamada karlov’un saldırıya uğradığı binanın bulunduğu sokağın isminin karlov sokağı olacağını belirtti''
  http://www.diken.com.tr/rus-buyukelciliginin-sokagina-karlovun-adini-verilecek/

  ama böyle olmaz. her patlamadan, terör olayından kısaca ölümlerden sonra sokağa, mahalleye, köprüye, stadlara ölenlerin adını vererek ülkede ne terör biter ne de ölümler biter.

  istanbul patlamasına: şehitler tepesi
  kayseri patlamasına: şehit komandolar durağı
  elçi suikastı: karlov sokağı
  bu mantıkla gidersek yakında adım attığımız bütün caddelerde insanlarımızın adını verecekler.
  kınıyoruz, sabrımız taştı gibi olay sonrası verilen ani refleks açıklamalardan sonra ölen kişinin veya kişilerin adını bir mekana vermek gelenek oldu. bu alışkanlık iyi bir şey değil. hem terörü yaşatıyor hem de bu gibi durumlara alışmamızı sağlıyorsunuz.
  dış işlerinin, iç işlerinin, emniyetin, istihbaratın görevi sokaklara, caddelere isim verdirtmek olmasın şu kaosa son vermek olsun.
 2. en son narlıdere belediyesi yavuz bingöl sokağı'nın ismini değiştirmişti.
  şimdi;
  soru 1 yavuz bingöl kimdir ne yapmıştır da bir sokağa ismini verecek kadar adamı onurlandırdık.
  soru 2 madem adamın adını sokağa verdiniz yine ne suç işledi de sokaktan adını aldık?

  karlov sokağı için durum biraz farklı adam gurbetteyken görevinin başında haince öldürülmüş, ismini yaşatıp sokağa verilmesinde bir sakınca yok. belki 100 yıl sonra olur da sokağın adını merak eden birisi, karlov'un kendisini korumakla mükellef bir polis tarafından tekbir sesleri ile haince öldürüldüğünü öğrenmesine vesile olur. sahafların, çiçekçilerin ve resim atölyelerinin olduğu bir sokak adını çağırım yapıyor mu yapıyor sanki. karlov sokağı.