1. oynadığım en güzel oyun mudur bilemem* ama oynadığım en seksi oyun olduğunu söyleyebilirim. gerçi zaten içinde noire geçen bir şeyin benim için seksi olmaması da mümkün değil*.

  oyunun kendisine dönersek 40'lı yıllarda dünya savaşından yeni dönmüş polis memuru cole phelps'in los angeles polis departmanının zirvesine yükselişini ve sonrasını görüyoruz*.

  !---- spoiler ----!

  sadece çözdüğünüz vakalara odaklanmayarak, insanın aslında nasıl geçmişinin etkisinde yaşadığını göstermesi hikayesinin en güzel yanı bana göre. her zaman mükemmel olması gerektiğini düşünen phelps'in geçmişiyle yüzleşmekten korkması, ama bunu da kabul edemeyecek kadar kibirli olması yüzünden önceki hatalarını işiyle telafi etmeye çalışması oyunun asıl hikayesi diyebiliriz kısaca.

  jack kelso'yla yaşadığı sorunların aslında kendisiyle olması ve bunu görebilmek için dibe vurmasının gerekmesi bence herkes için alınması gereken önemli bir ders. belki gerçekleri daha önce kabul etmiş olsaydım bunlar olmazdı dediğimiz günleri hatırlatır çünkü. ama alınan ders yine unutulur ve aynı hatalar yine yapılır.

  ayrıca yozlaşmanın yol açtığı çilelerin kötünün yanına kalması, ceremesini ise iyi olmak için çaba gösteren insanların çekmesi bize bir şeyleri anımsatıyor olmalı.

  !---- spoiler ----!
 2. ingilizce bilmenin şart olduğu oyun. sonra türkçe çevirisi oldu mu bilemiyorum.
 3. türkçe yamasına buradan ulaşılabilecek oyundur.
 4. bu oyunu defalarca bitirdim, defalarca da bitirmek istiyorum. oyunun bitişinden yola çıkarsak devamının yayınlanacağından şüphem yok. kurgusu, hikayesi etkiliyor insanı. her yanlış kararımda şefin odadan çıkarıp kendini yırtınarak bağırması halen kulaklarımda.*
 5. birkaç kez başladığım, ilk başlarını heyecanla oynadığım fakat neden bilmiyorum her seferinde sıkılarak bıraktığım rockstar games oyunu. özellikle karakterlerin yüzlerine, normalin çok üzerinde detay verilerek kişinin yalan söyleyip söylemediğini mimiklerinden anlayabilme olanağıyla öne çıkan bir oyun.

  bu oyunda beni en çok etkileyen karakterlerin ayaklarının merdivenlere tam oturmasıydı. basit bir ayrıntı belki ama bugün dahi oyunlarda karakterler merdivenlerden adeta kayar. ben hep uyuz olurdum bunu becerememelerine. fakat bu oyunda karakterin ayağı tam olarak merdivenlere oturuyor. izledikçe hoşuma gider, zevkine merdivenlerden çıkıp inerdim.