• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (5.00)
l'enfant - jean-pierre dardenne luc dardenne
daha yirmi yaşındaki bruno ve on sekiz yaşındaki sonia, bruno''nun okul çocuklarından devşirdiği çetesinin kapkaç gelirleriyle geçinmeye çalışırlar. sonia jimmy''yi doğurduğunda tasasız hayatlarının düzeni bozulur. bir süre evsiz kalırlar, bruno bebeği satar, sonia tamamen içine kapanarak bruno ile görüşmek bile istemez. kazanacağı paradan başka bir şeyi düşünmeyen hâlâ çocuk bruno''nun büyümesi ve gerçek bir baba olabilmesi için ne yapması gerekir?
  1. 2005 cannes altın palmiye ödüllü dardanne kardeşler filmi.
    “gerçek, hiçbir zaman kurgu kadar ilgi çekmez.” diyen dardenne kardeşler türkçeye çocuk adıyla çevrilen filmlerini diğer filmleri gibi en sade bir şekilde kotarmaya çalışmışlar. belgesel geleneğinden gelmekte olan yönetmenler bu gelenekten geldiklerini belli eden tarzda filmler çekmekte. filmlerinde bir belgesel havası olmasına rağmen anlattığı hikayelerin sağlamlığı kurmaca olmasından gelmekte.
    kamera herhangi bir aksiyon filminde görebileceğimizden daha hareketli bir şekilde kullanılmakta. anlattıkları monoton hikayelerin izlenilebilirliğini bu kamera kullanımıyla artırmaktadırlar.