• youreads puanı (8.94)
 1. lose yourself, amerikalı rapçi eminem'den bir rap şarkısıdır. 2002 yılında eminem'in başrolde oynadığı 8 mil filminin soundtrackinin içinde yayımlanmıştır. en iyi orijinal şarkı akademi ödülü ve iki grammy ödülü kazanan şarkı, iki grammy ödülüne de aday gösterilmiş ancak kazanamamıştır. vh1, lose yourself'i son 25 yılın en iyi 100 şarkısı listesinde 4. sıraya koymuştur. ayrıca rolling stone dergisi de şarkıya tüm zamanların en iyi 500 şarkısı listesinde 166 numarada yer vermiştir. afi's 100 years...100 songs listesinde 93. sırada yer almıştır. recording industry association of americaverilerine göre quintuple platinum kazanmıştır.

  piano eşliğinde başlayan girişi efsanedir. ingiltere premier lig'de maçlardan önce soyunma odasında futbolculara dinletildiği söylentileri vardır.

  !---- spoiler ----!

  look, if you had one shot, or one opportunity
  to seize everything you ever wanted. one moment
  would you capture it or just let it slip?
  yo

  !---- spoiler ----!
 2. benim gibi metal'den başka bir şey dinlemeyen birine rap'i ama en çok da eminem'i sevdiren şaheser.
 3. heavy metal/hard rock ağırlıklı müzik zevkine sahip biri olarak beni en çok etkileyen şarkılardan biridir. tarihte yapılmış en iyi rap şarkıdır (bir dergide tarihin en iyi rap şarkısı seçilmişti oylarla, sadece benim görüşüm değil). belki içindeki gitar riffleri de etkiliyor olabilir beni bilmiyorum ama harika bir şarkı kesinlikle. ömrümün sonuna kadar bıkmayacağım gibi bu şarkıdan.
  jimi
 4. ergenlikte dinlediğim ve sözlerini ezberlemek için bir hafta kıçımı yırttığım bir diğer eminem şarkısı.
 5. you can do anything you set your mind to, man

  diyerek fena gaz veren efsane parça.

  bütün parçayı ezbere biliyorum, bi konser olsa hadiseden daha güzel söylerim, illa ki.
 6. bu sarki ciktiginda ergendim. sozlerini hic anlamiyordum o kit ingilizcemle. ama her gun dinledigimi hatirlarim. evin icinde saga sola sallanarak dans ederdim. o zamanlar derdim cok yoktu hayat bana guzeldi.
 7. 8 mile filminin oscar almış soundtrack'idir.

  güzeldir ve eminem bir daha böyle güzel işler yapamamıştır.