1. dünyaca ünlü çoğu rock grubu, müzisyenin kullandığı, gitara başlayan herkesin hayalini kurduğu amfileri üreten, şimdilerde ise hem kulaklık hem de hoparlör ürünlerinde de gayet başarılı olan firma.

  mg100hdfx amfi kafasını yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum, bana mısın demedi. tabii ki lambalı amfi tadı yok, örneğin jcm2000 tadıyla uzaktan yakından alakası yok ama fiyat/performans konusunda zirvelerde olan bir amfi kafasıdır.

  kulaklıklarına gelince,
  3 yıl boyunca major modelini kullandım, piyasa kulaklıklarıyla mukayese edilemeyecek bir ses kalitesi, ve özellikle ses yalıtımı var. sadece elektronik müzik dinleyenlerin ilk tercihi olmayabilir, çünkü basları çok güçlü değil, ama rock ve türevleri müzik zevkiniz varsa kendi bütçesi içinde ilk tercih olabilir, verdiğiniz parayı tamamen hak ediyor.

  major ii'ye gelince, ilk major'ın kalitesini bildiğimden dolayı gözüm kapalı aldım. fakat 1 ay olmadan, belki 5-10 kullanım olmadan yan menteşesi kırıldı, aldığım yere yani darty'ye götürdüm, garanti kapsamında olmadığı, tamirinin ve bu parçanın mümkün olmadığı söylendi, "ne yapayım" diye sorduğumda açık açık, cümleyi hiç değiştirmiyorum "çöpe at, yenisi daha ucuz olur." dendi. kabullenemedim amerika marshall'a mail attım, 2 gün içinde döndüler, gerekli belgeleri, yani fotoğraf ve garanti belgesini yolladıktan sonra bana kulaklığı tamamen parçalamam, kullanılamaz hale getirmem adımı ve tarihi kağıda yazıp hepsinin fotoğrafını yollamam gerektiği söylendi. şaşırdım ama yaptım, tamamen parçaladım, 10 gün geçmeden bedava kargoyla istanbul'a yeni kulaklığım yollandı.

  fakat yeni kulaklığım da durup dururken, yine 1 ay geçmeden aynı menteşeden kırıldı. prosedürü bildiğimden hemen kulaklığı parçalayıp fotoğrafını attım, marshall'ın kalitesine yakışmadığını söyleyen bir maille birlikte gönderdim. fabrikada o plastik parça serisinde sorun olduğu söylendi, özür dilendi ve yenisini yollayalım teklifinde bulunuldu. ama bu sefer bu riski almak istemedim.
  fransa'dan aldığım bu major ii kulaklık 99 euroydu, marshall'ın diğer kulaklığı marshall monitor ise 199 euro.

  hiç bir fiyat farkı almadan, özür dileyerek 5 gün içinde adresime 100 euro fazla fiyatı olan bu yeni kulaklığı yolladılar. müşteri hizmetleri gerçekten çok iyiydi.

  monitor kulaklığa gelince, ses kalitesi major'dan kat kat yüksekte.zaten major'a göre daha profesyonel bir kulaklık. biraz daha ağır, uzun süre takması zor ama performansı çok yüksek, taşıma kabı da içinde.

  sözün özü, marshall gerek amfide, gerek kulaklıkta gözü kapalı seçilecek markalardandır, bunu dinlediğiniz herhangi birinin konser veya klibinde amfilerin üzerinde marshall yazısını görünce siz de anlayacaksınız. :)