• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.29)
me before you - thea sharrock
tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşamını sürdürmek zorunda olan yarı felçli genç adam, bakıcı olarak küçük bir kasabada yetişmiş genç kadını istihdam ettir. bu genç adam ve kadının bir araya gelişi hayatlarını yeni bir yola sürükleyecektir. ilk başta birbirlerinden hoşlanmayan ikili farklılıklarının fazlalığından yakınsa da zamanla hayatla ilgili bilmedikleri şeyleri birbirlerine öğretmeye başlarlar. birbirlerine aşık olan karakterleri şimdi daha da zorlu bir sınav beklemektedir...
 1. romantik filmlerden nefret eden beni bile kendine bağlamıştır. ayrıca ağladığımıda belirtmek isterim.
  !---- spoiler ----!

  sonu böyle olmamalıydı ya hani filmler güzel sonla biterdi

  !---- spoiler ----!
 2. esim romantik bir film buldum izleyelim mi dedi. hicbir fikir sahibi olmadan hatta adimi bile bilmeden izlemeye basladim. normalde sevmem romantik filmleri. neyse dedik izledik. basroldeki hanim abla khalesi degil mi dedim. esim inanmadi ve durdurup durdurup bakti. sonunda oyuncu adindan bulup ikna oldu. ama bu olay bana patladi. sen nasil bir bakista elin karisini kizini biliyorsun diye trip yedim gece sonunda. kadin kismi trip atacaksa yer, mekan, zaman, kisi dinlemiyor o trip atilacak. tripleri yedik, filme gelince guzeldi. esinizle, sevgilinizle guzel vakit gecirmek icin uygun. sonu aglatsa da romantik bir filmde olmasi gereken hersey var. khalesiyi tanidiginizi belli etmeyin.
 3. kitabını okurken bazı yerlerde durup ağlayıp devam etmiştim. filminde böyle bir şansım olmayacağı için izlememeyi tercih ettim.

  not: kitabını tavsiye ederim.
 4. her bakımdan güzel, vakit geçirmek için ideal bir film. yine de bir can dostum değil.
  abi
 5. çok mükemmeldi emilia ile sam in muhteşem birleşimiyle ortaya çıkan romantik aynı zamandada üzücü bir film.. o kadar yakışıklı çocuğu bir tekerlekli sandalyeye hapsetmek üzdü beni yani bi boy pos göreydik olsundu emilianında yanına köşesine bi ejderha koysalarmış keşke üzdü yani
 6. the theory of everything deki eddie redmayne'ı izledikten sonra pek de inandırıcı gelmeyen bir oyunculuk nedeniyle yarı uyanık izlediğim film.
  o muhteşem khaleesi'nin bütün albenisi saçı mıymış?
  mesut
 7. olay örgüsü çok hızlı ilerleyen bir film. bir anda durduk yere kızın erkeğe aslında aşık olduğunu görüyoruz. böyle bir şey olmaz. olmamalı. biraz daha kızın iç dünyasını göstermeleri gerekirdi eğer bu şekilde bir şey yapılacaksa.
  aşk dediğimiz kavramın durup dururken olabileceğine inanmak güç. o şartlardaki insanların psikolojilerinin bu tarz bir ilişkiye izin verdiğine inanmak güç.
  kadının sevgilisini aldattığını kimsenin takmaması da güç.
  kadın sevgilisini aldatıyor sonuçta. neden oturup çok romantikmiş gibi davranalım ki? teknik olarak kadın, komple burada küfürler savurduğumuz o aldatma muhabbetinin başrolündeki kadın. sevgilisinin bencil, ilgisiz olması onun o çocuğu aldatması ve işin sonunda çocuğun kalbini "onun bana daha çok ihtiyacı var." diyerek kırmasını haklı mı çıkarıyor? baktın başka birisine karşı daha sıcak hissediyorsun, ayrılırsın. karşısındaki insana duyduğu acıma duygusunu aşk ile karıştıran genç bir kız gördüm ben. bu sebepten de sevgilisine hiçbir mantıklı, tatminkar açıklama yapmadan aldatışını izledim. adamın boynundan aşağısı felç diye kadını haklı çıkarmanın manası nedir?

  bununla birlikte, hayatta her şeyi varken birden bire her şeyini kaybetmiş bir adamın kendi hayatından vazgeçişini görmek hüzünlendiriciydi. kitabını okumayı planlıyorum. eminim ki kitapta bu anlattığım ve tepki koyduğum birçok konu daha düzgün bir şekilde anlatılmıştır ve olay örgüsü daha tatminkardır. en azından umudum bu yönde.