1. bu kadının ismini 2006'da askerdeyken duymuştum. yıllar sonra cismen tanıdım. askerlik başlığındaki anımda anlatmıştım kısmen -birtakım olaydan sonra beni kütüphaneci yaptılar. orada okuyorum bir şeyler işte. bir gün ismini ve yazarını hatırlamadığım bir eser de 'nazlı ılıcak' ismi geçiyordu. kocasıyla beraber amerika'dayken fetuhlah'ın yanına da gidiyorlar. ilıcak, gülen'e soruyor, 'hocam, askerin vesayeti ne zaman demokrasi'den kalkacak', gülen de, 'hilmiciğim geldikten sonra' diyor. (hilmi özkök)

  o kitabı okurken kapı birden bire açıldı, haftasonu olduğu için garnizon amiri teftişte, 'ne yapıyorsun', 'kitap okuyorum komutanım'... kitabı eline aldı sağa sola çevirdi çıkıp gitti sonra. o zaman kurmay albay olan o komutan, yıllar sonra, ekranlarda darbeci olarak çıkacaktı: ortada olan, general ahmet bircan kırker.

  nazlı hanım, birkaç gün önce bodrum'da, deniz kenarında çay keyfi fotoğrafıyla gündemi takip ettiğini tweetliyordu. pişkinliğe bak. o denli ah alıp da yazın sıcağında deniz esintisini iliklerde hissetmek pekala hoştur ama o sıcakta 20 kişilik koğuşta 40 kişi kalmak da başka bir hoş olsa gerek.
 2. kadın yıllardır kim güçlüyse rüzgar kimin arkada ise onun yanındaydı ama sonunda kaçamadı, son kıvırmasını yapamadı. gözaltında iken kendine nasıl bakacak çok merak ediyorum :)
 3. sen senelerce akp yi koru kolla, sonra koruduğun kolladığın gelip seni alsın bir güzel misafir etsin.

  başarısız darbenin sonuçları itiraf ediyorum hoşuma gitmeye başladı. bunu diyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama durmak yok yola devam akp. cemaatin kökünü kazı.
  ozumm
 4. kendisi de kandırıldığını idda etmiş. herkes mi saf herkes mi sütten çıkmış ak kaşık olur pes doğrusu.
 5. ya hayır kaçmadım diyoruuum.s