1. haftanın ikinci günü. hiçbir hissi olmamasıyla ünlüdür.
 2. bayan kuaförlerinin tatil günü.

  (edit: belgelerle yazılınca baştaki parantez iptal edildi :))
 3. şimdiki mantıkla ikinci gün, evet, ama aslında dilimize arapça/farsça "üçüncü gün" anlamdaki "selase"'den geçmiştir... çarşambanın (cihar/jehar) 4. gün, perşembe'nin (penç) 5. gün olması gibi...

  aynı mantıkla eski türkçe'de "üçünç" denir imiş.

  ayrıca "salı sallanır".
 4. pazar pazarın kurulduğu gün olduğundan bu arap arkadaşlar bunu birinci gün kabul etmiş, pazartesi tahmin edeceğiniz gibi, e salı da bu durumda üçüncü gün oluyor. cuma toplanmadan (cem) cumartesi yine malum...böyle...

  pazartesi pazartesi bu kadar salı muhabbeti dönmüş, yarın başımıza bir iş gelmese bari; hayırlısı...
  mesut
 5. benim için nedense hep cenabet geçen gün.

  o gün iki dersimin arasında tam 4 saat bir boşluk var ve başıma gelebilecek en saçma olaylar o 4 saat arasında başıma geliyor.
 6. -ege'nin incisi, en büyük semt pazarının kurulduğu gün. (bkz: tire pazarı)
  -iddaa'nın bültenine bakıp şifresiz şampiyonlar liginin yayınlandığı gün
  -salı sallanır gerekçesi sunularak gerdeğe giremeyen kemal sunal hüznü.
  -tarihte kan günü hesaplaşma günü.
  -sevmeyeni seveninden çok
  -benim için pazartesi kıyafetlerini yeniden giydiğim hazırlıksız bir pazartesi-ertesi devam filmi.
 7. rivayete göre salı günü hristiyanlar tarafından uğursuz sayılmaktadır. avrupa'nın birçok şehrinde salı günü kepenkler erken kapanır. * yine salı günü herhangi önemli bir toplantı yapılmamaya ve hayati bir karar alınmamaya çalışılır.

  bazı tarihçilere göre-avram galante bodrumlu bunlardan biridir-salı gününün uğursuz kabul edilmesi tüm tarihi kayıpların salı gününe rastlaması ile ilgili olabilir. örneğin; istanbul'un fethi 29 mayıs 1453 salı gününe denk gelir. lozan antlaşması 24 temmuz 1923 salı günü imzalanmıştır. bu ve benzeri tesadüfler zaman içinde salı gününe ait bir hurafenin dolaşmasına zemin hazırlamışlardır. bir taraftan da "salı" kelimesinin "sallanmak" fiilinden gelmesi hasebiyle-ki öyle bir durum yoktur-"salı sallanır" gibi bir çıkarım yapılarak o güne bir başka misyon yüklenmiştir.

  (bkz: hurafe)

  (bkz: yalansavar)