• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.83)
secret window - david koepp
karısından acı bir şekilde ayrılan korku-gerilim yazarı mort rainey,göl kenarındaki evinde hiç beklenmedik bir biçimde john shooter adındaki tehlikeli bir yabancıyla karşılaşır.rainey'nin onun kısa hikayesini çaldığını iddia eden psikopat shooter adalet istemektedir.shooter'ın talebi tehditlere ardından cinayetlere dönüştüğünde rainey yardım için özel bir dedektife başvurur.kontrolden çıkan olaylar zinciri ve korku dolu anlar durdurulamaz bir hale gelir ve rainey artık hiç kimseye güvenemeyeceğini anlar.hatta kendine bile.
gerilim ve korku romanlarının dünyaca ünlü,usta yazarı stephen king'in ülkemizde 'gece yarısını 2 geça' ismiyle yayımlanmış kitabında yer alan 'gizli pencere/gizli bahçe' adlı,kısa öyküsünden sinemaya uyarlanmıştır.
 1. güzel filmdi. johnny depp'in oyunculuğu çok iyidir burada, mimikleri olsun, tavırları olsun. karakter de pek normal değil zaten, iyi yansıtmış.

  film gerçekten de insanı geriyor ve şaşırtıyor.

  !---- spoiler ----!

  "shooter. shooter. shooter. shoot. her."

  !---- spoiler ----!
 2. klasik şizofrenik filmlerden denmese daha çok beğeneceğim filmdi. sürprizi kaçtı. e kurgu böyle patlayınca da sanatsal bir yan olmadığı için de zevk alamadım. bir de shooter ile karşılaşma sahneleri alelade geldi. kapıya şapka bırakması gibi birkaç zekice hamle olsa da vasattı sanki. emin değilim.
  sezgi
 3. zaman öldürmek için ideal bir film. konusu hakkında bir kaç şey söylerdim ama sürprizi kaçmasın şimdi.
 4. kitabı iyi olabilir, okumadığım için yorum yapamıyorum ancak film cidden hayal kırıklığı. olay örgüsü o kadar tahmin edilebilir ki daha ilk dakikada neyin ne olduğunu anlıyorsunuz. sıkılarak izledim açıkçası.

  puan: 5/10