1. sevişmek bence. en iyisi o.*
 2. sevilmek açık ara iyidir bence. zira insanı sevdiğine pişman ediyorlar.
 3. sevişmek.
 4. sevmeyi bilmeyen insanlarız çoğumuz. nasıl sevgi gösterilir bilmiyoruz. "seni seviyorum" demekten de çoğu kez zul duyuyoruz. sevilmek herkesin derdi ama sevmek fiilini nitelendirmedikçe, duygu ve düşüncelerle nasıl bileceğiz değerini?

  günümüzde sevmeden sevişmek kavramı da ortalarda geziyor ki evlere şenlik. neydi o'nun tanımı.. bir sürü değişik adı var hani; tek gecelik ilişki işte en basit bildiğin. bunlar türediğinden beridir de ne sevmenin kıymeti var gönüllerde ne de sevilmenin. "ayy amannn mor, pek demodesin" halt etmişsin bunu diyen! hızlı tüketim maddelerinin zehri kanımıza öyle bir zerk edildi ki, artık her tabirin içini dolduruyor. kullan at yaşamlar ve anlar popüler kültürde ki yerini hızlıca alırken; bunca insanın yaptıklarından haz duyamaması daha doğrusu geçici olarak hazza varması kendini kandırmak da değil de nedir bir yerde?

  asıl tuhafı ne biliyor musunuz? insanlar sürekli bu sevmek-sevilmek ve sevişmek kelimeleri içinde dolanıp dururken kimse de bildiğinden şaşmıyor. el ilanı gibi, hareket ve sözleriyle vermek istedikleri mesajı pekala güzel verenler ve karşılık vermekte gecikmeyip çekinmeyenler. hal böyleyken de, sahte veryansınlarınızda boğulun derim ancak.

  kısacası; sevmeyi öğren de gel!
 5. sevmek , çünkü sevildiğinden asla emin olamaz insan.
  sevilmek , çünkü sosyal canlılar olarak değişik sevilme türlerine ihtiyacımız var.

  ikisi de gerekli. ama kişiden kişiye göre hangisinin daha önemli olduğu değişir.
 6. herkes sevilmek ister tabii ki ama kendi anlayışına göre sevilmek; sürekli aşk sözcükleri/ iltifatlar duymak isteyen de vardır, sözsüz ama tavırlarla, basit gibi duran tepkilerle değerli olduğunun hissettirilmesini isteyen de, hediye isteyen de, her istediğini yapacak kadar kör aşık isteyen de vardır. Karşıdaki insanın sevgi anlayışı buna uymayabileceği için çatışmak çok mümkün, O'nu olduğu gibi kabul edebilmek gerek, ha bu zor mu zor, çevresel etkenlerden etkilenmeye açık olunuyor mu olunuyor.(*:soru cevap kanalı başlığı diye monologu abarttım evet :))

  Sevmek desek o da ayrı problemli; platonik aşkın ulviliği ne kadar övülse de insan içten içe illa ki arkadaşça da olsa bir değer, ilgi istiyor . olmayınca ya da daha çok değerli biri görülünce de üzülüyor. bu konuda zeki müren şöyle demiş.

  sevme beklentisi/şekli uyumlu ve karşılıklı olan aşklar yaşansa keşke...
 7. sevilmek. zaten beni seven ve bunu belli eden birini ben de severim olağanüstü bir durum yoksa.
  wtf
 8. sevmek çünkü sevmediğiniz bir insanın size bakışıyla sevdiğiniz bir insanın size bakışı bile üstünüzde aynı etkiyi yaratmaz. sevmediğiniz birini gecenin üçünde aramak istemezsiniz, ne kadar çok sevilseniz de. yüzüne bakıp içinizden şarkılar söylemek gelmez, bir kez sarılmak için günlerce beklemezsiniz. sevmek çok güzel bi şey ya. sevin.
 9. gel gündüzle gece olalalım
  gel gökyüzünde yıldız olalım
  seninle mutlu yarınlara koşalım
  gel beraber mesut olalım

  sevelim sevilelim
 10. ne sevmek ne sevilmek
  ne de ağlayıp gülmek
  senin hasretin bize ölüm demek
  şereftir seni sevmek
  sana kanaryam demek
  bu sevdamız ölene dek sürecek..

  bağrın lan fenerbahçe çok yaşa diye**