• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.50)
six men getting sick - david lynch
kısa film isminden de anlaşıldığı üzere 6 erkeğin hastalanıp kusmasını ve bu sahnenin 6 kere tekrar etmesinden oluşmaktadır.
  1. daha önceleri ressamken hareketli resimler yapma isteğiyle* sinemaya merak salan lynch, six men getting sick üzerinde çalıştı. ilk kısa film denemesi olan bu filmi pennsylvania fine arts academy'nin* kısa film yarışmasına yolladı ve devamında yarışmayı kazandı.

    o yarışmada bir jürinin de dikkatini çeken lynch, yapacağı 2. kısa film için jüri üyesinin finansmanını kabul etmişti. neyse efendim geçiyorum bu başka bir filmin hikayesi.*

    detaylara inersek, film tamamen lynch'in kendi yaptığı resimlerden oluşuyor. kulak tırmalayıcı siren sesleriyle birlikte bu 6 kişi rahatsızlanıp kusmaya başlıyor. devamında tam rahatlayıp kendilerine geldiğini düşünürken tekrar kusmaya başlıyorlar filan.* bu böyle döngü şeklinde 6 kere devam ediyor. sanki yaşamın salt bir huzurla ilerleyemeyeceğini anlatır gibi.

    sonuç olarak, david lynch o rahatsız ve karanlık tavrını ta ilk filminde göstererek sonraki filmlerine referans oluyor. daha sağlıklı görüş için the alphabet'i, the grandmother'ı, the amputee'yi de devamında izlemeyi unutmayın.