1. 11 temmuz 1995'de bosna-hersek'te yaşanmış insanlık dışı katliamdır. bugün 20. yılı anılmaktadır.
  2. tüm uygar medeniyetlerin tam ortasında gerçekleşirken, bütün dünya ağzını açıp seyretti onca insanın katlini. tecavüze uğrayan kadınların feryadını duyan olmadı. öldürülen çocukların da. toplu mezarlar ise vahşetin başka yüzü. hala kimliğinin tespit edilmesini bekleyen bir sürü insan kemiği, bilim adamlarının ellerinde. vahşet o kadar büyük ki; insanlar önce parçalanmış, sonra o kemikler karıştırılmış ve her biri farklı toplu mezarlara atılmış. yürek dayanmıyor, kimse hesabını da sormuyor.

    bugün savaşın yaşandığı yerler hala kanlı izlerle muhafaza ediliyor, unutmak nasıl mümkün olsun. 5 gün kala bu tarihi işkenceye, feryatlar sanki kulaklarıma kadar geliyor. savaş, ne kötüsün.
  3. türkiye insanı (türk'üyle kürd'üyle) hakikaten riyakar olabiliyor. yüz binlerce ermeni'nin ölümüne neden olan, şeklen tehcir gibi yutturulan, ama içerik olarak soykırım kelimesinin dayanağı olan ermeni katliamını en şiddetli şekilde reddederken, sırf müslüman olduğu için katledilen insanların acılarını kendi yüreğinde hissetme ikiyüzlülüğünü utanmadan gösterebiliyorlar. srebrenica ve xocalı'daki katliamları gündeme getirmek, türkiye insanı için tam manasıyla duygu mastürbasyonudur. samimiyetinize tüküreyim.