• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.08)
tek kişilik dev kadro - ali taner baltacı
ata demirer, günük hayata dair izlenimlerini, ünlü sanatçılardan çeşitli meslek erbablarına kadar farklı kişilerin özgün tiplemelerini, karakter komedisi ile canlandırarak anlattığı gösterisini keyifle izleyeceksiniz.
 1. canimin sıkkın oldugu bir zamana denk geldiginde izlemistim. gulmekten karnima agrilar girmisti. hizimi alamayip ikincisinide hemen arkasindan izlemistim. yarisidna gelip dahil olan 3 arkadasimla beraber gulmekten yerlerde yuvarlanarak izledik ve bitirdik. bittiginde can sıkıntımdan eser kalmamisti.

  bikac skeci var ege yoresiyle ilgili. bir ona birde 1 deki bulent ersoy taklidine pek gulmedim.

  sigara yasagi, mr ve deney faresi muhabbeti beni benden aldi :)

  keske yine boyle gosteriler yapsada gitsek.
 2. can sıkıntısına 10 numara ilaçtır. vaktiniz varsa ikisini de ard arda izleyin. şahsen ikincisini ilkine göre bir tık daha fazla severim.
 3. ata demirer'in yaptığı taklitler ve şiveler bir "stand up" gösterisini dolduracak kadar başarılıdır; fakat şurada anlattığı hikayenin burada anlatılan orijinali ile karşılaştırıldığında kafalar biraz karışıyor. hadi güzel bir hikayeyi alıntılıyorsun. bir şey demiyorum; fakat erkek aslanların avlandığını nereden uyduruyorsun? yani türk insanı ayrıntılara dikkat etmiyor mu? sen sahnedeyken bunu yaparsan insanlar kim bilir neler yapar. "çok da önemliymiş gibi yüklendin adama sen de" hayır efendim; çok önemli tabii ki. benim gösteriye karşı olan inancım kayboluyor. bildiğim bir konuda yanlış bir taklit varsa bilmediğim bir konuda kim bilir neler olabilir. diğer taraftan başarılı bir hikayenin taklit edilmesine hiç girmiyorum bile.

  sen trakya ağzını güzel yapıyorsun işte. kalkıp dünya çapındaki sahne adamlarının hikayelerine ne giriyorsun?! tamam, büyük oranda fark edilmeyecek bu yaptıkların; ama yapma sen yine de.