• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.94)
the it crowd
bt destek ekibinde yer alan üç personel ve absürt patronlarının (baba-oğul) komik hikayeleri. dizi 2006-2008 arasında ingiliz channel 4 kanalında yayınlanmıştır.
 1. ingiliz absürt komedi sevenler için kaçırılmayacak dizi.
 2. bilgi teknolojileri bölümünde çalışan 2 geek'in ve patronlarının ofisteki hayatlarını anlatan sürükleyici bir sitcom. konusu sıkıcı gibi görülse de dizinin ilerideki bölümleri eğlencelidir.

  !---- spoiler ----!

  sakın google da google'ı aratmayı denemeyin.

  !---- spoiler ----!

  onu seven bunları da sevdi:

  (bkz: black books)
  (bkz: spaced)
 3. big bang theory bu dizinin yanında hiçbir şeydir. zaten toplamda 25 bölüm. moss ve richmond karakterleri de ayrı birer efsane.
 4. her sezonunda 6 bülümün olduğu, her bölümün 20 dakika olduğu ama içerdiği absürd esprileriyle etkisi çok uzun süren dizi.

  !---- spoiler ----!

  are you sure?

  !---- spoiler ----!
 5. ing. it sürüsü, it kalabalığı.

  şaka bir yana, değişen patron yüzünden ısınamadığım devamı öncesi, ilk sezonu muhteşem dizi. jen ve moss'un ingiliz aksanları da cabası. moss'un submarine filminin yönetmeni olduğu bilgisini de iliştirip, "internet'in ağırlığı" temalı bölüm videolarını aşağıda sunayım:

  1
  2
 6. başrollerinde chris o'dowd, richard ayoade ve katherine parkinson'ın bulunduğu ve graham linehan'ın yazıp yönettiği müthiş ötesi sitcom. reynholm industries'in bilgi işlem departmanında çalışan roy-moss-jen üçlüsünün arasındaki kimya, mirasyedi oğul douglas ve anlatması tarifsiz richmond gibi absürt karakterleri ile benzerleri ile arasına farkını koyan dizinin tadı, kısa sürmesi sebebiyle damakta kalır. yirmi dakikalık 24 bölümün ardından, birkaç yıl sonra gelen 1 saatlik özel final bölümüyle ekranlara veda etmiştir.
 7. mini mini bir dizi, iki üç gün içinde rahatlıkla izlersiniz ya da benim gibi bir günde bitirir, bittiği için deli gibi üzülürsünüz. ya bir dizideki her karakter bu kadar eğlenceli, bu kadar muhteşem olmamalı. ben hala youtube videolarını falan izliyorum ara ara. repliklerini sürekli kullanıyorum zaten. bugüne kadar bu diziyi tavsiye ettiğim insanlardan tek bir tanesi bile beğenmemezlik etmedi. richmond karakterini hayatımda istiyorum hala. insanlara şöyle bir bakıp 'i'm not wearing make up' (ben makyaj yapmam) diyelim istiyorum, tabii bunu yüzümüzde iki kilo boyayla yapalım.
 8. matt berry (douglas) katildiktan sonra, yani 2.sezonun ortasindan itibaren, vites degistiren, her bolumu kopartan dizi...

  it nerdler hic bosuna dellenmesin, ondan oncesi gayet vasat... black books ayarinda filan hic degil.. graham linehan'in kendisi bile 3. sezonun sonundaki roportajinda kaliteyi yakalamak icin 1-2 sezon gecmesi gerekti diyor, ki kesinlikle oyle...
 9. hello, it.
  have you tried turning it off and on again?
  :)
 10. ingiliz aksanına bulandığınız ve bazı esprileri ile rahatsız edici olabilen komedi dizisi...
  ne bileyim, güzel hakikaten güzel dizi ama beni "insanların zor durumda olması" güldürmüyor...