1. hürriyet gazetesi Washington temsilcisi gazeteci yazar. Potus ve Beyefendi kitabından hatırlayanlar olacaktır önümüzdeki dönemde reza - beyefendi - potus - ilişkilerini daha iyi okumak için yakından takip edilmesi gerekenlerden biri. ha bi de net ve temiz bir ifade tarzı ile bazı sorulara "fikrim yok" "bilemem" gibi cevaplar verebiliyor; bi memlekette her konuda fikri olan gazetecilere bakıyorum bi bu adama bakıyorum ... ...
  mesut
 2. ismail saymaz beyefendi den sonra beni heyecanlandırmayi başaran ve kararlılıgindan gurur duyduğum bi abimiz. böyle devam etmesini umuyorum, güzel günlere gideceksek ihtiyacımız var sizlere.
 3. (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya) yazısının sonunda ki cümle çok manidar geldi bana kovulabilirim, tutuklanabilirim sayın okur demek istemiş sanki. "sizin bunları bilmeye hakkınız var diye düşündüm."
 4. ülkenin son hali düşünüldüğünde başlığın devamı şu şekilde olacaktır:
  18 aralık 2016 tolga tanış yazısı
  tolga tanış'ın evinde arama yapılması
  tolga tanış'ın gözaltına alınması
  tolga tanış'ın hürriyetten atılması
  tolga tanış'ın tutuklanması
  tolga tanış'ın türkiye'yi terketmesi
  tolga tanış'ın haklı olduğu gerçeği ve hemen akabinde karşılık olarak;
  tolga tanış'ın vatan haini olduğu gerçeği
  bir gazeteci daha araştırdığı bir konu hakkında yazıp başına aynı şeyler gelene kadar bu tartışmaların sürmesi.

  işbu yorum, birilerinin hoşuna gitmeyen herhangi bir gazetecinin, herhangi bir yazısından sonra başına gelebileceklere örnek olarak yazılmıştır. kişinin yaşadığı ülke, çalıştığı gazete veya neye muhalif olduğundan bağımsız olarak.
  anlayana...

  edit: 10.01.2017 hürriyet gazetesi tolga tanış ile yollarını ayırdı. türkiye'de ikamet etmesi durumunda olabilecekleri sıralamıştım zaten.
  -biliyor muyuk? -evet. -değişen bir şey oldu mu? - hayır. iyi geceler türkiye.
 5. doğan medyanın ve hürriyet'in editörlerinin gözünden kaçmış yazının yazarı. ismine bakınca da gözden kaçacak gibi değil, ya dogan medya suyun nereye akacagını gördü yol degistiriyor ya yazardan düzeltme isteyecekler ve istifaya zorlayacaklar, ya kovacaklar ya da ahaber izleyen bi savcı harekete geçecek
 6. hürriyet sanırım aydın doğan'ın olduğu kadar sistemin de amiral gemisi. orta sınıf, aklı başında, durumun muhtemelen farkında olan bir çok insan her akşam kusma refleksini tazelemek için a haberi değil cnntürk'ü tercih eder sanırım. ya da yeni şafak okumaz ama hürriyet alır. pazar ekinin seyahat kısmını ya da organik beslenme konularını kahvaltıda okumayı seviyorum ben de...yeni şafak'la hürrriyet'i ya da a haber'le cnntürk'ü aynı kefeye koymuyoruz, en temele inmedikçe değil de zaten. arada ismail saymaz gibi, tolga tanış gibi dürüst gazeteciler sayesinde biraz gazetecilik yaparken, diğer sayfalarda ince iktidar yalakalığı yaparak biraz aklı olan bir cepheye de buradan sesleniyor doğan medya...önümüzdeki süreçte o akla gerek kalmaz, vasatın vesayeti altında pislik içinde eşelenmek kimsenin gözüne batmaz olursa ismail saymaz'a da gerek kalmayacak tolga tanış'a da...o zamana kadar güle oynaya değil biraz mecburen dengeyi sağlamak için barındırıyorlar bu kıymetli insanları...sevdiklerinden değil.
  mesut
 7. tolga tanış'ı ne tutuklayabilirler ne başka birşey.
  çünkü kendisi new york'ta yaşamaktadır.
  gazetenin amerika tarafındaki muhabiridir.
  hatırlarsanız rezza zarrab ilk yakalandığında da kendisi tüm bilgileri aktarmıştı.
 8. washington temsilciliği görevine son verilmiş yine şaşırtmadılar.