1. türkiye'de insan olmaktan farkı yoktur. kürt ya da başka bir şey olmak çok da farketmiyor, insansan aynı haksızlıklara maruz kalıyorsun. hoş, hayvansan daha beterlerine...

  bu farkedilmeli ve bu bilinçle hareket edilmeli.
 2. başka yerde kürt olmamak mıdır?

  bir olmuşluktur.
  ramel
 3. ben kürt olsaydım , cizrede polise taş atmazdım. serok biji a*o sloganı da atmazdım. adam olur , adam gibi yaşardım. ülkem bana her şeyinden yararlanma hakkı vermiş zaten. neden gidip zarar vereyim ki ?
 4. (bkz: ad hominem)

  tanım: başı hoş olmamaktır.

  buralarda ad hominem yapan clifford ı itibarsızlaştırmak üzerinden söylemlerini itibarsızlaştırmaya uğraşan bir entry vardı. tanım önemli değil, entryim silinince tanım yapıp yani yasak savıp, canlandırdım. kimin şikayet ettiğini merak ediyorum, daha doğrusu etmiyorum belli zaten. bir de kendileri ad hominem falan demezler mi, rezillik, bildiğin rezillik. rezillik paçalarından akıyor. başkası adına utanacağım hiç aklıma gelmezdi.
 5. bir insan binlerin hayatına mal olmuş sosyolojik bir olayı kendi steril asimile ozelinde bir istisnayla genelleyerek çözmeye çalışıyorsa ... neyse la değmezsiniz. sizin gibi dezenfekte, işinde gücünde tertemiz insanları şu olaydaki vandal, ilkel, faşizan aklı da savunmak zorunda bıraktı ya kürtler, hani o içinizdeki gerçek sizi bize gösterdi ya, hani bir elinizde iphone 6s diğerinde "kabilin murdar baltası" var ya, hani olmasalar katilleri de maktul sanacaktık ya, o yüzden kürtler buna sevinmelidirler. kurt olmak bir yerde turnusol kağıdı olmaktır.
 6. potansiyel terörist gözüyle bakılmaktır,kürt diye birşey yoktur denilerek yok sayılmaktır, kürtçe konuşanlara karşı önyargılı davrananlarla yaşamaktır türkiye'de kürt olmak.

  34 kişilik roboski katliamının ardından sorumluların aklanıp, insanların canı hiçe sayılıp, dalga geçercesine sadece katırlara üzülenlere şahit olmaktır.

  toroslarla jitemin faili meçhul cinayetlere kurban gitmektir.

  asimile edilmektir bastırılmaktır bu baskı sonucu kendi toprağının insanına düşman olmaktır.

  siyaset yapmak isteyenleri hapse attırmaktır.

  sanatçıysanız sürgün edilmektir.
  evinden barkından edilmektir,evsiz aşsız bırakılmaktır, kürt olmak.

  osmanlı belgelerinde geçen kürdistan ismine tahammül edemeyenler tarafından bölücükle suçlanmaktır.

  kürt lafının hakaret olarak kullanıldığı yerde kürt olduğunu gizlemektir.

  kürtçe kasetleri dergileri saklamaktır kürt olmak.
  bayrakla marşla işkence edip bu değerlere saygı duymayı beklemektir.
  cahil bırakılmaktır kültürleri yok edilmek istenen olmaktır.

  not:geçmişi de içine alıp örnek vermek istedim. sizden ricam ad hominem yapıp pkk gibi azılı terör örgütünün eylemlerini sayıp bunlarla kıyaslamamanızdır.

  edit: evet ya haklısınız vatandaşı olduğumuz ülkenin okulunda okuyup çalışabildiğimiz için hükümetimize ne kadar tapınsak az.bizlere kimlik kartı bahşetmesini unutmuşum.
 7. birkaç dangalak kendini milliyetçi zannedenlerin yapıp ettiklerinden hareketle ajitasyon yapılmaz!

  ben marmara üniversitesi mezunuyum. okul hayatım boyunca çok fazla kürt tanıdım. maşallah üniversitede okuyabiliyorsunuz.

  bir kısmı kpss ile vergi dairesinde sgk da denetçi yardımcısı, müfettiş yardımcısı vs oldu. maşallah memur da olabiliyorsunuz.

  bir kısmı yüksek lisans yapıyor şu an gelecekte muhtemelen üniversitede hoca olacaklar. maşallah hoca da olabiliyorsunuz.

  bakın milletvekili, bakan, başbakan olabiliyorsunuz demiyorum. onu olmak için türkiyede çok şey istemiyorlar.

  türkiye'de bariz bir kürt ayrımcılığı olduğunu iddia edenler, bir kürt'ün kürt olduğu için, bir türk'ün elde edebildiklerini elde edemediğini iddia ve ispat etmesi gerekir. bre utanmaz! benimle aynı üniversitede okudun. hiç kimse sana "sen kürt'sün, marmara üniversitesinde okuyamazsın" demedi. maşallah hepiniz her istediğinizi yapabiliyorsunuz. dilediğiniz gibi egeye akdenize geliyorsunuz tatillere, çalışmalara bilmemneye. hatta sülalece göç edip popülasyon bile oluşturuyorsunuz. ama ben bugün bir mardin'e bir urfa'ya bir diyarbakır'a gidip elimi kolumu sallayarak dolaşamıyorum.

  en çok da ne zoruma gidiyor biliyor musun?

  sen, "ben kürt'üm!" dediğin zaman demokrat oluyorsun, ben ise "türküm!" dediğim zaman faşist oluyorum. işin acayibi ben sana "sen kürtsün" diyince yine faşist oluyorum.

  bi git arkadaş!

  başlık şu şekilde olmalı esas: türkiye'de türk olmak!
 8. Bunla ilgili bir hikaye anlatılır.türk nufusun ağırlıklı olduğu bir şehirde 12 üniversite öğrencisi hakkarili arkadaş toplanıp huzurevine gitmeye karar verir.tamamen yaşlıları ziyaret etmek ve duyarlı bi davranış sergilemek için.huzurevine gidildiği zaman ise evlatlari tarafından oraya atılmış bakıma muhtaç yaşlı amcamızla nasılsın iyimisin sohbetinde nereli olduğu sorulunca hakkariliyim denince oğlum ülkeyi neden boluyorsunuz bölmeyin cevabı alır.Meselenin özeti biraz da bu.21.yy turkiye sinde dünyasında zaten kimse kimseye 2.sınıf vatandaş muamelesi yapamaz ki bir insana seçme hakkı olmayan ırkı gibi bir neden yüzünden aşağılamak( ki saf ırk diye birşey olmadığının farkında olduğunu ümit ediyorum farkındadır sevgili youserlar) ne akla ne mantığa ne de yasaya uymaz böyle birşey de olamaz.ırkçılık bu dünya uzerindeki en aptalca şeyi olduğunu aşağıdaki videoda gorebilirsiniz. Saf ırk var mı
 9. başlığa ayrı, girilen yorumlara ayrı yıkıldığım başlık.

  faşizanlık içimize işlemişi bir kenara bırakalım; faşizanlık bizim kimliğimiz olmuş.

  artık umut ölmüş bu topraklarda. ne yazık ki..
 10. bu ulkede turkler ve kurtler temizlenmese ulkemiz rahat etmiyecek huzur islamda