1. youreads'in tüm lobilerini ortaya çıkartacak ankettir: http://www.strawpoll.me/10692158

  edit: sadece türkiye siyasetine yön vermiş en belirgin figürlere yer verilmiştir. diğerleri düşük profil zaten.
  edit 2: abdullah öcalan'a itirazlar var. ama ben yiğidi öldürür, hakkını veririm. adam türkiye'deki tüm siyasetçilerden daha becerikli. imralı gibi bir yerden çözüm süreci denen ihanet sürecini başlattı. terörist merörist ama okuduğu kitapların haddi hesabı yok, bir şeyler kapmış demek. ayrıca aramızda sempatizanları varmış ya la!
 2. asla katılmayı düşünmediğim oylama.
 3. oyumu bülent ecevit'ten yana kullandığım anket. tek eksiği, baş örtüsü konusunda ulusalcı reflekslerle hareket etmesiydi. halbuki ulusalcı refleks bu ülkeye siyasal islamcılardan daha büyük zarar vermiştir; siyasal islama mağduriyetler yaratarak.
 4. Mustafa kemal atatürk olmasa oyum kesin Bülent Ecevit'in idi. Atatürk'ün altında da recep' in olması çok manidar olmuş. Adamın adını görünce bile sinirim bozuluyor. Neyse oy sonucu; şimdilik
  Öcalanı hiç anlayamadım.
  ozumm
 5. sonuçlar bu şekilde devam ederse başka sözlüklerde "youreads türkiye'nin en iyi siyasetçisi anketi" başlığının açılmasına yol açacak anket.
 6. site yönetimini göreve çağırıyorum.
  alenen suç işlenmesine aracılık ediliyor.
  hukuken ve vicdanen her şekilde terörist olduğu ispatlanmış,bilinen kişi/kişiler anlamsız sıfatlar yakıştırılarak yüceltilmeye çalışılıyor.
 7. adnan menderes, turgut özal, mesut yılmaz gibi ülkeye (ne yazık ki) yön vermiş politikacıların olmaması garip.
  iyilikten kasıt nedir?
  çok oy almak mı?
  uzun süre iktidarda kalmak mı?
  oluşturduğu siyasi akımın devamlılığı mı?

  trol olmayı bile beceremeyenlerin bu kadar fazla göze batması bir beni rahatsız etmiyor sanırım. siteye kayıt alırken iq testi ve genel kültür testi konsa bu şekilde başlık açan adamların büyük kısmı zaten üye olmayı beceremez. en azından trollerimiz belirli bir kalite standartını yakalar.