• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
uçurumun kenarındaki kız - lucinda riley
küçük gibi görünen bir sır yüz yıllık bir kalp ağrısına neden olabilir mi?bebeğini kaybeden grania yaşadığı şokla birlikte irlanda'ya ailesinin yanına döner. orada, uçurumun kenarında aurora isimli küçük bir kızla karşılaşınca yıllardır kapalı olan bir sandığın kilidi kırılmış gibi geçmiş, su yüzüne çıkmaya başlar. çok geçmeden grania, savaş zamanı ingiltere'sinde yaşanan acı dolu bir aşktan günümüze kadar uzanan ve aurora'nın ailesi ile kendi ailesini adeta bir lanet sarmalına dolayan olayları büyük büyükannesinin yazdığı mektuplardan öğrenir. ancak küçük aurora, içgüdüleri ve kabuğuna sığmayan yapısı sayesinde iki aileyi birbirine bağlayan makus talihi ters çevirip onları geçmişin zincirlerinden kurtaracak ve tarihin tekerrür etmesini engelleyecektir.elinizde tuttuğunuz kitap, her şeye rağmen hep yeni baştan başlamaya gücü olanların ve o gücü bulmak zorunda kalanların hikâyesidir. umudun, yalnızca ona sahip olmayı arzulayanların kalplerinde yeşerdiği bir dünyada aurora sizi izliyor olacak…"uçurumun kenarındaki kız, kaybedilen aşkların, yeniden başlayabilmenin ve yeni fırsatların hikâyesi."-booklist-"uçurumun kenarındaki kız, lucinda riley'yi günümüzün en yetenekli yazarları arasına yerleştiriyor."-the paramus post-"yürek burkan ve iç içe geçmiş hayatların hikâyesi."-grazia-"ünlü dizilere taş çıkaracak cinsten trajedi ve aile sırlarıyla dolu harika bir roman." -shelf awareness-(tanıtım bülteninden) (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
 1. jane austen esintileri barındırırken aynı zamanda heyecanı eksik olmayan, modern klasik olarak tanımlamaktan çekinmediğim bir eser.

  !---- spoiler ----!

  aurora'nın bölümlerinde ise paulo coelho'dan ve biraz da sabahattin ali'den izler görebilirsiniz.

  aurora'dan:
  "çocukluğumun büyük kısmını yetişkinlerin arasında geçirdiğim için ağızlarından çıkanla yüreklerinden geçenin aynı olmaması beni hep şaşırtmıştır.
  kalplerinin acıdığını görsem de karşıdaki insanı sevdikleri belli olsa da iletişimi kesiyorlar. gurur, öfke, güvensizlik hissi nasıl da mutluluk fırsatını yok ediyor."

  !---- spoiler ----!
  rosa