• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
videodrome - david cronenberg
max renn, sahibi olduğu ufak bir televizyon kanalında seks ve şiddet içerikli programlar yayınlayarak mümkün olduğunca basit ve efektif bir şekilde reytinglerini arttırmak istiyordur. bir gün, yardımcısı, video korsanı harlan, sayesinde videodrome isimli bir korsan yayına rastlar. videodrome denen program son derece basit, ucuz, tek bir odada geçen bir dizi seks, şiddet ve işkence görüntüsünden başka bir şey değildir. televizyon dünyasında yeni bir furya yakaladığını düşünen max, korsan olarak indirdiği bu kasetleri izlemeye başlar ve programın kaynağını arar. çok yakında bir dizi halüsinasyon ve karanlık olay hayatını kabusa çevirmeye başlar. kabus ve gerçeklik arasındaki sınır kayboldukça, max de kendini fantazyanın sınırlarında bir maceranın içinde bulur.
 1. bilim kurgu/korku türünün başarılı örneklerinden 1983 yapımı david cronenberg filmi.
 2. şu ana kadar karşı karşıya geldiğim en kötü distopya. kurgusu kötü ve oldukça yüzeysel. blondie'nin solistinin yer aldığını görünce ilgimi çekmişti, başlarda oldukça kaliteli ilerlerken,
  !---- spoiler ----!

  abimizin televizyonla sevişmesi olayından sonra zar zor devam edebildim izlemeye.

  !---- spoiler ----!

  tabi ki distopyalar mide bulandırıcı olur orası ayrı mevzu lakin bu kadar da yüzeysel olunmaz ki be. bilal'e anlatır gibi televizyon çiş kaka denmeye çalışılmış resmen.