1. türkiyede de hizmet veren dünyanın en büyük telekom şirketi.
  ancap
 2. bugun itibariyle internet hizmetleri çökmüş durumdadır. bunun dışında şu ana kadar hizmetlerinden gayet memnun haldeyim.

  edit: sonradan durum düzeldi sayılır.
 3. süpernete devam adı altında günlük 250 mb ye 5 tl kesik atarak resmen gasp etmiş bulunuyor bundan sonra içinde para tutmam tutunca hemen çöküyorlar.
 4. dört yıl boyunca çalıştığım kurum ve doğrusunu söylemek gerekirse hepsinin tek amacı cebinizde ki paranız. her ay verilen kotayı yaptıkça sizden sürekli fazlasını isteyen ve ürettikleri dandik telefonları müşteriye satmaz isen çalışanın da parasının neredeyse yarısını kesen bir kurum. hizmetleri de gerçekten berbat çünkü bir ara akıllı telefonda internet paketim bitmiş ve hücresel veri açık kalmıştı, bende bilerek düzeltmedim çünkü 7.5 tl den sonra bana o günün sonuna kadar internet vermeleri gerekiyordu.

  o gün 26 tl olan kredimin hepsini yediği gibi internet hakkı da vermemişlerdi. müşteri hizmetlerini aradım hepsini tek tek anlattım beni normal müşteri sandığı için geçiştirmeye çalışıyor ve yaptıkları hatadan ceza yemeden kurtulmak için '' interneti açık bırakmışsınız işte ondan dolayı diyordu.'' ben 4 yıllık vodafone çalışanı olduğumu söyleyince sanki kendi arkadaşı imiş gibi azarlamaya başladı. sonra tabi ben işin inceliklerini bildiğim için şikayetler oluşturdum iş yerinde ki bilgisayardan, sonra benden tamamıyla kurtulmak için ve ceza yememek için 3 ay boyunca bedava internet ve 50 tl kredi vermek zorunda kalmışlardı.

  yani işin kurallarını bilmeyenleri soyan bir kurumdur. diğer bütün operatörler ve büyük şirketler gibi.
 5. bütün şirketler gibi önceliği para kazanmak, karı maksimize etmek olan telekom firmasıdır.

  ancak bunun yanında güzel sosyal politika destekleri de bulunuyor,

  - önce kadın
  - yeşile saygı
  - düşler akademisi
  - geleceğe ilk adım

  sosyal sorumluluk sayılabilme ihtimali olan uygulamalar,

  - kırmızı işık app'i
  - ilk 6 yıl
  - engelsiz dünya
  - akut

  girişimcilere destek için

  fikir çarkı

  tarife olarak da çocukları olan aileler için şöyle bir şey çıkartmışlar sosyal sorumluluk olmasa da güzel bir şey.
 6. kişiye özel internet sayfası yaptıkları anda bıraktığım şoparatör. kampanya var ama sana yok ona var, paket var ama sana yok şuna var diyebiliyorlar artık. daha doğrusu seni bi kere avladılar mı konuyu kapatıyorlar ayda en az 50 lira fatura ödemen bir şekilde sağlanıyor. ürkütücü açıkçası.

  faturasız ise telefonla kontör yüklemeye kalktığınız anda 1 yıl boyunca ücretsiz kontör yükleyebilme hakkı dye saçma sapan bir hak satmaya çalışıyorlar. zaten kontör parasını biz veriyoruz bir de bunu yüklemek için niye ayrıca para verelim ki? bir de bunu yaparken kontör yüklüyorum onayı ile satış yapıyorlar ki bunun adı sahtekarlıktır. çoğu kişi bu konuda mağdur oluyor.

  son durumda anladığımız şu; yılda bi kere operatör değiştirmek zorundayız. mesela şimdi avea'ya geçtim, paketim 15 tl 750 dk. konuşma, 2 gb internet, 1000 sms var. vodafondayken faturam 50 tl idi sadece internet 4 gb gerisi aynıydı. bir anda aynı şeyi 35 tl karla alabiliyorsunuz. şimdi 1 sene geçer ttnet de bana her türlü kampanyayı kapatır 50'ye zorlar ben de turkcell'e geçerim. sonra vodafone'a sonra yine avea'ya.

  standart olan maksimum 25 tl ödemektir. fazlasını ödeyen operatör değişsin, faturasıza geçsin.
  abi
 7. voice, data ve phone kelimelerinin kullanılmasıyla oluşmuş ismi bu gsm operatörünün.
  gsm de 'global system for mobile communications'tan geliyor.
 8. hayatında herşeyi orta şeker yaşayan ben için kıvamında bir operatör firması. çekim gücü avea'dan iyi tarifeleri turkcell'den daha cazip. müşteri ilişkileri konusundada bugüne kadar bir sıkıntısına rastlamadım.
 9. gece yarısında tam dört adet mesaj atan sevgili vodafone, sana bu mesajı ambulanstan yazıyorum. minik sevimli bir panik atak geçirmeme sebep olduğun için teşekkürler. hastane masraflarına sana göndermemi eminim anlayışla karşılayacaksındır.

  bir daha bu saatte mesaj atmamanı istersem umarım alınmazsın.

  allah belanı versin vodafone.

  sevgiler.

  imza:
  değerli müşteriniz.
 10. gecikmeli faturamı ödedikten sonra hattınız kullanıma açılmıştır smsi yollayan ama hattımı kullanıma açmayan operatör. ne müşteri hizmetlerine bağlıyor ne de sitesindeki self servis çalışıyor. valla yıldım, evde bile çekmiyor zaten.