1. türkiyede de hizmet veren dünyanın en büyük telekom şirketi.
  ancap
 2. bugun itibariyle internet hizmetleri çökmüş durumdadır. bunun dışında şu ana kadar hizmetlerinden gayet memnun haldeyim.

  edit: sonradan durum düzeldi sayılır.
 3. süpernete devam adı altında günlük 250 mb ye 5 tl kesik atarak resmen gasp etmiş bulunuyor bundan sonra içinde para tutmam tutunca hemen çöküyorlar.
 4. dört yıl boyunca çalıştığım kurum ve doğrusunu söylemek gerekirse hepsinin tek amacı cebinizde ki paranız. her ay verilen kotayı yaptıkça sizden sürekli fazlasını isteyen ve ürettikleri dandik telefonları müşteriye satmaz isen çalışanın da parasının neredeyse yarısını kesen bir kurum. hizmetleri de gerçekten berbat çünkü bir ara akıllı telefonda internet paketim bitmiş ve hücresel veri açık kalmıştı, bende bilerek düzeltmedim çünkü 7.5 tl den sonra bana o günün sonuna kadar internet vermeleri gerekiyordu.

  o gün 26 tl olan kredimin hepsini yediği gibi internet hakkı da vermemişlerdi. müşteri hizmetlerini aradım hepsini tek tek anlattım beni normal müşteri sandığı için geçiştirmeye çalışıyor ve yaptıkları hatadan ceza yemeden kurtulmak için '' interneti açık bırakmışsınız işte ondan dolayı diyordu.'' ben 4 yıllık vodafone çalışanı olduğumu söyleyince sanki kendi arkadaşı imiş gibi azarlamaya başladı. sonra tabi ben işin inceliklerini bildiğim için şikayetler oluşturdum iş yerinde ki bilgisayardan, sonra benden tamamıyla kurtulmak için ve ceza yememek için 3 ay boyunca bedava internet ve 50 tl kredi vermek zorunda kalmışlardı.

  yani işin kurallarını bilmeyenleri soyan bir kurumdur. diğer bütün operatörler ve büyük şirketler gibi.
 5. bütün şirketler gibi önceliği para kazanmak, karı maksimize etmek olan telekom firmasıdır.

  ancak bunun yanında güzel sosyal politika destekleri de bulunuyor,

  - önce kadın
  - yeşile saygı
  - düşler akademisi
  - geleceğe ilk adım

  sosyal sorumluluk sayılabilme ihtimali olan uygulamalar,

  - kırmızı işık app'i
  - ilk 6 yıl
  - engelsiz dünya
  - akut

  girişimcilere destek için

  fikir çarkı

  tarife olarak da çocukları olan aileler için şöyle bir şey çıkartmışlar sosyal sorumluluk olmasa da güzel bir şey.
 6. kişiye özel internet sayfası yaptıkları anda bıraktığım şoparatör. kampanya var ama sana yok ona var, paket var ama sana yok şuna var diyebiliyorlar artık. daha doğrusu seni bi kere avladılar mı konuyu kapatıyorlar ayda en az 50 lira fatura ödemen bir şekilde sağlanıyor. ürkütücü açıkçası.

  faturasız ise telefonla kontör yüklemeye kalktığınız anda 1 yıl boyunca ücretsiz kontör yükleyebilme hakkı dye saçma sapan bir hak satmaya çalışıyorlar. zaten kontör parasını biz veriyoruz bir de bunu yüklemek için niye ayrıca para verelim ki? bir de bunu yaparken kontör yüklüyorum onayı ile satış yapıyorlar ki bunun adı sahtekarlıktır. çoğu kişi bu konuda mağdur oluyor.

  son durumda anladığımız şu; yılda bi kere operatör değiştirmek zorundayız. mesela şimdi avea'ya geçtim, paketim 15 tl 750 dk. konuşma, 2 gb internet, 1000 sms var. vodafondayken faturam 50 tl idi sadece internet 4 gb gerisi aynıydı. bir anda aynı şeyi 35 tl karla alabiliyorsunuz. şimdi 1 sene geçer ttnet de bana her türlü kampanyayı kapatır 50'ye zorlar ben de turkcell'e geçerim. sonra vodafone'a sonra yine avea'ya.

  standart olan maksimum 25 tl ödemektir. fazlasını ödeyen operatör değişsin, faturasıza geçsin.
  abi
 7. ev interneti için 39.90 ödeyip 16mbit hızında internet kullanıyorum.

  cep telefonum için 26 tl karşılığında 500 dk 5000sms 1gb internet. cep telefonumu çok fazla kullanmadığım için ne interneti ne sms'e ihtiyacım olmuyor. bir ay boyunca yalnızca yaklaşık 100dk konuşma yapıyorum hepsi bu. hizmetlerinden şu ana kadar memnunum. az kullanıyorum diye beni arayıp daha ucuz bir tarife önerdiler kabul etmedim. yarın efendim şuna şu kadar eksra şusu var busu var duymak istemiyorum. turkcell'in rezaletlerinden sonra vodafone bal kaymak benim için. ev interneti konusunda da çok memnunum. ttnet'ten yediğim büyük kazıktan sonra vodafone yardımıma koştu resmen.

  ttnet yalın ev internetine taahhütsüz olarak başvurmuştum. taahhütlü açmışlardı. istememe rağmen böyle yapıp suçu şubeye attılar. şubeye gitmemi söylediler. şube de merkeze attı suçu. böyle dolanıp dururken bir gün telefonum çaldı ve ttnet'e ettiğim şikayetim için özür dileyen biri yanlışlığın kaynağını bilgisizlikten kaynaklandığını söyledi ve direk söylemese de şikayetimi affetmemi istedi. sorunumun çözülmediğini söyledim. buna rağmen bir çözüm bulunamadı. son olarak çözüm olarak iptal edebileceğimi söylediler ve iptal bedeli yanında bana bağlantı ücretini ödemem gerektiğini söylediler. topladığımda 150 160 liralık bir para ortaya çıkıyordu. onlardan kurtulmak için 200 lirayı gözden çıkardım. 8mbit internet için 50tl ödeyip 2 sene bunlara mahkum kalacaktım. hem de hiç hatam olmamasına rağmen.

  hemen vodafone'a başvurup geçiş işlemlerimi başlattım. yasal hırsızlar iki kez başvurumu reddetti. imzam benzemiyormuş diye yazı gitmiş. şubenin sisteme yüklediği taahhüt belgesine imzamı taklit ettiğini anladım. online işlemlerden taahhüt belgesini görebiliyordum. ısrarla bırakmama çabalarına rağmen (bir ay geçti bu sürede. bir ay daha geçmesi iptal bedelinin yanında aylık indirimlerin de iptal bedeline eklenmesi anlamına geliyor) sonunda vodafone ev internetine geçebildim. hem de taahhütsüz olarak. yaklaşık üç hafta sonra iptal bedeli ve o aya kadar geçen sürenin indirim bedelleri bana yansıtıldı. yaklaşık 200 lira ödedim. ödediğim faturayı vodafone'a mail attım ve 120tl'ye kadar benim faturalarımdan düşüyorlar. 2 aydır vodafone'a ödeme yapmıyorum. gelecek ay da ödeme yapmayacağım. bu sayede vodafone kalbimi kazanmış oldu. özellikle taahhütsüz olarak hizmet vermesine çok seviniyorum. öğrenci olduğum için her an yerim değişebilir bu konuda bana kolaylık sağlamış oluyorlar. ama bundan sonra çok büyük sıkıntılar yaşamazsam vodafone'u bırakmam.

  en azından tefeci kılıklılara benzemiyorlar. sözlerinin eri davranıyorlar. geçmeden önce biraz araştırdım sıkıntı yaşayanlar olmuş onlardan biri olmadığıma seviniyorum. umarım böyle devam eder.
 8. voice, data ve phone kelimelerinin kullanılmasıyla oluşmuş ismi bu gsm operatörünün.
  gsm de 'global system for mobile communications'tan geliyor.
 9. hayatında herşeyi orta şeker yaşayan ben için kıvamında bir operatör firması. çekim gücü avea'dan iyi tarifeleri turkcell'den daha cazip. müşteri ilişkileri konusundada bugüne kadar bir sıkıntısına rastlamadım.
 10. gece yarısında tam dört adet mesaj atan sevgili vodafone, sana bu mesajı ambulanstan yazıyorum. minik sevimli bir panik atak geçirmeme sebep olduğun için teşekkürler. hastane masraflarına sana göndermemi eminim anlayışla karşılayacaksındır.

  bir daha bu saatte mesaj atmamanı istersem umarım alınmazsın.

  allah belanı versin vodafone.

  sevgiler.

  imza:
  değerli müşteriniz.