1. türkiyede de hizmet veren dünyanın en büyük telekom şirketi.
  ancap
 2. bugun itibariyle internet hizmetleri çökmüş durumdadır. bunun dışında şu ana kadar hizmetlerinden gayet memnun haldeyim.

  edit: sonradan durum düzeldi sayılır.
 3. süpernete devam adı altında günlük 250 mb ye 5 tl kesik atarak resmen gasp etmiş bulunuyor bundan sonra içinde para tutmam tutunca hemen çöküyorlar.
 4. dört yıl boyunca çalıştığım kurum ve doğrusunu söylemek gerekirse hepsinin tek amacı cebinizde ki paranız. her ay verilen kotayı yaptıkça sizden sürekli fazlasını isteyen ve ürettikleri dandik telefonları müşteriye satmaz isen çalışanın da parasının neredeyse yarısını kesen bir kurum. hizmetleri de gerçekten berbat çünkü bir ara akıllı telefonda internet paketim bitmiş ve hücresel veri açık kalmıştı, bende bilerek düzeltmedim çünkü 7.5 tl den sonra bana o günün sonuna kadar internet vermeleri gerekiyordu.

  o gün 26 tl olan kredimin hepsini yediği gibi internet hakkı da vermemişlerdi. müşteri hizmetlerini aradım hepsini tek tek anlattım beni normal müşteri sandığı için geçiştirmeye çalışıyor ve yaptıkları hatadan ceza yemeden kurtulmak için '' interneti açık bırakmışsınız işte ondan dolayı diyordu.'' ben 4 yıllık vodafone çalışanı olduğumu söyleyince sanki kendi arkadaşı imiş gibi azarlamaya başladı. sonra tabi ben işin inceliklerini bildiğim için şikayetler oluşturdum iş yerinde ki bilgisayardan, sonra benden tamamıyla kurtulmak için ve ceza yememek için 3 ay boyunca bedava internet ve 50 tl kredi vermek zorunda kalmışlardı.

  yani işin kurallarını bilmeyenleri soyan bir kurumdur. diğer bütün operatörler ve büyük şirketler gibi.
 5. bütün şirketler gibi önceliği para kazanmak, karı maksimize etmek olan telekom firmasıdır.

  ancak bunun yanında güzel sosyal politika destekleri de bulunuyor,

  - önce kadın
  - yeşile saygı
  - düşler akademisi
  - geleceğe ilk adım

  sosyal sorumluluk sayılabilme ihtimali olan uygulamalar,

  - kırmızı işık app'i
  - ilk 6 yıl
  - engelsiz dünya
  - akut

  girişimcilere destek için

  fikir çarkı

  tarife olarak da çocukları olan aileler için şöyle bir şey çıkartmışlar sosyal sorumluluk olmasa da güzel bir şey.
 6. kişiye özel internet sayfası yaptıkları anda bıraktığım şoparatör. kampanya var ama sana yok ona var, paket var ama sana yok şuna var diyebiliyorlar artık. daha doğrusu seni bi kere avladılar mı konuyu kapatıyorlar ayda en az 50 lira fatura ödemen bir şekilde sağlanıyor. ürkütücü açıkçası.

  faturasız ise telefonla kontör yüklemeye kalktığınız anda 1 yıl boyunca ücretsiz kontör yükleyebilme hakkı dye saçma sapan bir hak satmaya çalışıyorlar. zaten kontör parasını biz veriyoruz bir de bunu yüklemek için niye ayrıca para verelim ki? bir de bunu yaparken kontör yüklüyorum onayı ile satış yapıyorlar ki bunun adı sahtekarlıktır. çoğu kişi bu konuda mağdur oluyor.

  son durumda anladığımız şu; yılda bi kere operatör değiştirmek zorundayız. mesela şimdi avea'ya geçtim, paketim 15 tl 750 dk. konuşma, 2 gb internet, 1000 sms var. vodafondayken faturam 50 tl idi sadece internet 4 gb gerisi aynıydı. bir anda aynı şeyi 35 tl karla alabiliyorsunuz. şimdi 1 sene geçer ttnet de bana her türlü kampanyayı kapatır 50'ye zorlar ben de turkcell'e geçerim. sonra vodafone'a sonra yine avea'ya.

  standart olan maksimum 25 tl ödemektir. fazlasını ödeyen operatör değişsin, faturasıza geçsin.
  abi
 7. bugun saat 16.00 gibi 25 tl yukledim. alacak paket aradim lakin bulamadim. nasil dandik bir sistemleri varsa butun paketler "bu pakedi kullanmak icin 1 ay icinde hattinizi vodafona'a tasimis olmaniz gerekmektedir" diyor. yahu hangi pakedi kullanayin o zaman ben? ciddi ciddi yok alinacak paket. bulamadim. para duruyor oylece.

  neyse asil sorun o degil, hesapta yeterince para olmayinca sonra bir 10tl daha atmak uzere telefonu elimden biraktim. eski tarifem 32 tl. saat basi anlamadigim sebeplerden 15 kurusumu kesiyor. 0.8 kilobayt internet kullandigimi bahane ediyor. bak 0.8 kilobayt veriden 15 kurus alma yamyamligini gectim, telefonun mobil verisi bile acik degil. wifi'a bagliyim. bu neden oluyor bilen biri varsa mesaj atabilir mi? veya 24.7'tlye kadar guzel bir paket onerisi alabilirim. tik tik tik gidiyor para resmen. sabaha kadar. zaten dun de hesabin dibinde kalan 7 tl'yi silmis. onu neden goturdu bilmiyorum. eminim 7 tl vardi orada cunku planim +25tl ekleyip kullandigim pakedi almakti (tam 32 tl)

  resmen hattimi tasidigimdan beri yukledigim 50 tl'nin 20'sini cebe atti adamlar. ben anlamiyorum bu isten bir sey. konusmalardan sonra surekli "aradiginiz kisiye cep kartviziti yollamak ister misiniz?" diye bir sey geliyor. hayir diyorum. acaba o sebepten mi oluyor bilmiyorum. ayrica, cep kartviziti nedir?

  turkcellden kactim buna tutuldum yemin ederim. bu nedir ya.

  duzenleme: 0.8 kilobayt ile bu entry'i bile indiremezsiniz muhtemelen birakin web sayfasini falan... 800 harfe denk geliyor.

  duzenleme 2: ekranda yanlislikla bir yere mi dokundum bilmiyorum cep kartviziyi zimbirtisina abone olmusum. sim secenekleri kismindan kapatabilirsiniz...
 8. daha önce de yazmıştım (#152316) vodafone hesabımdan olur olmadık internet kullanımları çıkarıyor ve para kesiyor diye. o gün sorunun cep kartvizit zımbırtısından kaynaklandığını sanıp kapamıştım. ekrana "0.1 kilobayt veri için 15 kuruş kestik" mesajları gelmemeye başlamıştı. ben de tamam hallettim demiştim.

  bugün sabah uyandığımda ise bir sms yollamışlar. sms aynen şöyle:

  !---- spoiler ----!

  11 tl'lik kullanım limitine ulaştığınız için 23:59:59 saatine kadar internet kullanımlarınız ücretsizdir.

  !---- spoiler ----!

  hesabımda 24 tl vardı. 11 tl limit olmasına rağmen nasıl olduysa bunun 21 tl'sini çekmişler ve geriye 3 tl kalmış. 1 haftadır mobil veriyi katiyen açmadım. wifi'a bağlıyım. bunun nasıl olabileceğine dair hiçbir fikrim yok. hesap hareketlerimin dökümünü aldım internetten, şöyle bir şey gözüküyor: http://prntscr.com/caohjn

  bu adamlar benim tam tamına 25 liramı iç ettiler.

  bundan önce de hesabımda 7 tl varken pakedim bitmişti. mesajın gelmesinden mobil veriyi kapamama kadar geçen 3 saniye içinde 7 liralık internet harcamışım ve onu da aldılar.

  zıkkım olsun ne diyeyim ne kısa zamanda başka bir operatöre geçiyorum. buna da turkcell'den gelmiştim her ay 40 tl fatura getiriyorlar diye. pahalı hizmet almak paramın çalınmasından iyidir be. en azından telefon çekiyor.
 9. ev interneti için 39.90 ödeyip 16mbit hızında internet kullanıyorum.

  cep telefonum için 26 tl karşılığında 500 dk 5000sms 1gb internet. cep telefonumu çok fazla kullanmadığım için ne interneti ne sms'e ihtiyacım olmuyor. bir ay boyunca yalnızca yaklaşık 100dk konuşma yapıyorum hepsi bu. hizmetlerinden şu ana kadar memnunum. az kullanıyorum diye beni arayıp daha ucuz bir tarife önerdiler kabul etmedim. yarın efendim şuna şu kadar eksra şusu var busu var duymak istemiyorum. turkcell'in rezaletlerinden sonra vodafone bal kaymak benim için. ev interneti konusunda da çok memnunum. ttnet'ten yediğim büyük kazıktan sonra vodafone yardımıma koştu resmen.

  ttnet yalın ev internetine taahhütsüz olarak başvurmuştum. taahhütlü açmışlardı. istememe rağmen böyle yapıp suçu şubeye attılar. şubeye gitmemi söylediler. şube de merkeze attı suçu. böyle dolanıp dururken bir gün telefonum çaldı ve ttnet'e ettiğim şikayetim için özür dileyen biri yanlışlığın kaynağını bilgisizlikten kaynaklandığını söyledi ve direk söylemese de şikayetimi affetmemi istedi. sorunumun çözülmediğini söyledim. buna rağmen bir çözüm bulunamadı. son olarak çözüm olarak iptal edebileceğimi söylediler ve iptal bedeli yanında bana bağlantı ücretini ödemem gerektiğini söylediler. topladığımda 150 160 liralık bir para ortaya çıkıyordu. onlardan kurtulmak için 200 lirayı gözden çıkardım. 8mbit internet için 50tl ödeyip 2 sene bunlara mahkum kalacaktım. hem de hiç hatam olmamasına rağmen.

  hemen vodafone'a başvurup geçiş işlemlerimi başlattım. yasal hırsızlar iki kez başvurumu reddetti. imzam benzemiyormuş diye yazı gitmiş. şubenin sisteme yüklediği taahhüt belgesine imzamı taklit ettiğini anladım. online işlemlerden taahhüt belgesini görebiliyordum. ısrarla bırakmama çabalarına rağmen (bir ay geçti bu sürede. bir ay daha geçmesi iptal bedelinin yanında aylık indirimlerin de iptal bedeline eklenmesi anlamına geliyor) sonunda vodafone ev internetine geçebildim. hem de taahhütsüz olarak. yaklaşık üç hafta sonra iptal bedeli ve o aya kadar geçen sürenin indirim bedelleri bana yansıtıldı. yaklaşık 200 lira ödedim. ödediğim faturayı vodafone'a mail attım ve 120tl'ye kadar benim faturalarımdan düşüyorlar. 2 aydır vodafone'a ödeme yapmıyorum. gelecek ay da ödeme yapmayacağım. bu sayede vodafone kalbimi kazanmış oldu. özellikle taahhütsüz olarak hizmet vermesine çok seviniyorum. öğrenci olduğum için her an yerim değişebilir bu konuda bana kolaylık sağlamış oluyorlar. ama bundan sonra çok büyük sıkıntılar yaşamazsam vodafone'u bırakmam.

  en azından tefeci kılıklılara benzemiyorlar. sözlerinin eri davranıyorlar. geçmeden önce biraz araştırdım sıkıntı yaşayanlar olmuş onlardan biri olmadığıma seviniyorum. umarım böyle devam eder.
 10. voice, data ve phone kelimelerinin kullanılmasıyla oluşmuş ismi bu gsm operatörünün.
  gsm de 'global system for mobile communications'tan geliyor.