• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
yazın sanatı - asuman kafaoğlu-büke
asuman kafaoğlu-büke, 90'lı yıllardan bu yana gazetelerin kitap eklerinde ve dergilerde edebiyat üstüne yazılar yazıyor. daha çok roman sanatını inceleyen, araştıran çalışmalar bunlar. büke'nin, açık, anlaşılır bir dili var. okurlar tarafından takip edilen, onlara yazılarıyla kılavuzluk eden bir yazar asuman kafaoğlu-büke.
yazın sanatı, onun yazılarından bir derleme. kafaoğlu-büke, kitabı oluştururken farklı bir yol izlemiş. yazılarını seçerken edebiyatın belli başlı kavramlarını göz önünde tutmuş. anlam, içerik, üslup, dil gibi bu başlıklar güncel romanlarla açıklanınca ortaya, okumaya doyamayacağınız bir edebiyat yolculuğu çıkmış.
hem geçtiğimiz on yıl içinde yayımlanan romanlara hem edebî kavramlara ulaşmak, bilgi almak, bunun yanında edebiyatın sonsuz hazlarla dolu bahçesinde dolaşmak isteyen okur için iyi bir kılavuz kitap yazın sanatı.
  1. roman sanatının kavramlarını en seçkin eserlerden örneklerle anlatan güzel bir kitap. derinlemesine incelemeler yok; daha çok temel kavramlara bir giriş şeklinde kaleme alınmış.