1. sorarlarsa söylerim. bütün gönderilerimi okuyabilirler. okusunlar da. eğer okuduktan sonra benim hakkımda farklı düşünmeye başlayacaklarsa, benden uzaklaşacaklarsa zaten onlara ihtiyacım yok demektir. beni olduğum kişi olarak sevsinler, onların düşündükleri kişi olarak değil.
 2. bugün başıma gelen olay. bir kaç saniyeliğine masadan kalkıyorum ve iş arkadaşım bilgisayarımın dibine giriyor.
  akp zihniyetinde ki adamdan ne bekliyorsun. oku, oku rahatsız olma.
  ozumm
 3. bunu daha önce yapmışlığım var ama alehinize kullanılabiliyor. sürekli takip ediliyorsunuz falan. anladım ki kendime ait alanım olmalı. sürekli takip edilmek, can sıkıcı evet.
 4. insana anonimliğin kıymetini öğretebilecek bir davranış biçimi.
 5. zaten her yerde kullandığım için nicki herhangi bir platformda gören biri direk ben olduğumu anlıyor en ufak bi korkum yok.
 6. herkes kimin kim olduğunu bilse bu kadar rahat bir platform olmaz. kendim de dahil bu kadar rahat düşüncelerimi paylaşamam. eğer soran olursa söylerim. ama genel olarak sitenin amacı zaten kimliksiz olmak değil mi. neden ilan edeyim ki buradaki kimliğimi? herkeste herşeyi bilmeyiversin.
 7. konunun başlığının kimlikten çok fikirlerimizin yargılanmasından çekinmemizle alakalı olduğunu düşünüyorum. bu konuyu ilgilendiren uç bir noktaya değinmek istiyorum.

  bizim toplumda anlayamadığım anlam veremediğim bir konu var, neden bir başkasının fikrini düşüncelerini o kişiyi yargılamak,sıfatlaştırmak için kullanıyoruz. kardeşim fikirler düşünceler karşıdakinin özgürlüğünü kısıtlamadığı sürece her daim özgürdür,karşıda ki içinde istediği şekilde yorumlanır,bunu engelleyemezsin. sen senin fikirlerin kimliğinle varsın, adamlar dünya tepsi değil elips dedikleri için öldürülmüş zamanında, bırak iki üç insan seni eleştirsin, sen kendini kendin yapanlardan vazgeçme yeter. eleştirilen fikir düşünce yada kişi biz öyle eleştirdiğimiz için o raddede olmak zorunda gibi davranıyoruz malesef.eğer burda kendi kimliğini gizlemenin sebebini insanlara karşı kendini ifşa etmek, beni eleştirecek yargılayacak olarak görüyorsan ne kadar özgür olduğunuda düşünmen gerekir. her fikrinizi düşüncenizi konusu açılmadan arka arkaya söyleyin demiyorum ama konunun zamanı geldiğinde nasıl özgürce fikirlerimizi belli ediyorsak kimliği söylemekte bir sıkıntı görmüyorum ben.

  sonuç olarak açıklayın kardeşim kimliklerinizi kimden neyden yargılar eleştirir diye çekiniyorsunuz, gerek yok. tabi şöyle bir durumu göz önünde bulundurmak lazım, karşımda ki adamın fikirlerimi düşüncelerimi kimliğimi paylaşmaya değmeyecek türden boş birisi olduğunu düşünüyorsan o konuda sana hak veriyorum işte ona söylemesende olur, anlamaz.
 8. öncelikle siteyi bilmeleri lazım, günümüzde bırakın youreads ı, ekşinin ne oldugunu bilmeyen ama sosyal medya ile yatıp kalkan insanlar tanıyorum okuduğum mühendislik bölümünde.
 9. yapay olarak özgürlük kisitlamak.
  basina gereksiz dert acmak.
  saflik.
 10. normalde vermezdim ama söylemeyen oç dedi.verdim.