16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu - youreads  1. bazı şeyleri anlayamıyorum. oylamanın ilk günlerinde chp baya bir etkiliydi ses çıkardı kavgalar oldu ama sonrasında bakıyorsunuz kemal arka tarafta iktidarla çay içiyor, bir tanesi iktidardan bir bakanla el ele tutuşuyor bilmem ne! hani hep söylediğim bir şey vardır "siz iktidarı dizayn edenlerin muhalefeti dizayn etmediğini mi zannediyorsunuz?" derdim. sadece birkaç göstermelik hareketin ardından suspus olan chp vekilleri ve kulislerde kimlerle ne konuştuğu belli olmayan bir kemal var ortada. halbuki amaç gerçekten bu olayın önüne geçmek olsaydı ben pekâla chp'li vekillerden topluca istifa edip sine-i millete dönüp ve ülkenin seçime gitmesini sağlamalarını beklerdim. zaten halihazırda bütün maddeler oylamada geçiyor en azından istifa edip yeni bir seçime gidilmesi halinde mhp baraj altına kalacaktır, bu sayede biraz olsun işlerine taş koyulmuş olurdu. yoksa şu haliyle zaten gidişat onların istediği gibi olacak.
  2. mühürsüz pusulalara sandık başkanının mühür bastığı videoyu izlettiğim bir arkadaşım "bu gerçek değildir, olmaz öyle şey" dedi. hani bir tevatür, duyum değil, direkt videoyu gösteriyorum. fotoğraf olsa hadi "montaj" diyebilirsin de ulan video direkt kimin ne yaptığı görülüyor adam hâlâ "gerçek değildir" diyor.

    böyle bir kitleye hiçbir şey yapamazsınız dostlar. bizler bu akp'lilere, birtakım mantıksal çıkarımlar ile usulsüzlükleri izah etmeye çalışıyoruz ama adamlar alenen gözüyle gördüğü şeye "yalan bu" diyebiliyor.

    nasıl bir günah işlediysek artık, yaratıcı bu ülkeyi ahmak ve gerzeklerin organize olmuşluğu ile cezalandırıyor.