1. atatürk'ün neden kendini türk doktorlarına emanet ettiğinin göstergesidir. buyursunlar efenim.
 2. Gözaltına alınmışlardır.

  "TSK tarafından Afrin'e yönelik başlatılan harekata Türk Tabipler Birliği (TTB), "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" diyerek karşı çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, ''Bundan rahatsız olan sözde Türk Tabipler Birliği gibi bir kesim 'Savaşa Hayır' diye bir kampanya yürütmek istiyor. Bu terörist sevicilerin barışa evet dediklerini de pek duymadık'' diyerek TTB'ye yanıt vermişti."


  "Bugün ise, TTB Merkez Konseyi üyesi doktorların evi basıldı. Evlerde arama yapan polisler, doktorları gözaltına aldı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, "Türk Tabipleri Birliği yetkilileri hakkında 3713 sayılı kanun uyarınca yapılmakta olan soruşturma kapsamında, 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verilmiştir" dedi.

  TTB Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ile beraber gözaltına alınan merkez konsey üyesi doktorların isimleri şöyle:

  Sezai Berber, Sinan Adıyaman, Selma Güngör, Şeyhmus Gökalp, Hande Arpat, Ayfer Horasan, Taner Gören, Funda Obuz, Yaşar Ulutaş, Nazım Yılmaz."

  # Kaynak
 3. ağzını açan göz altına alınıyor. bu durumun normalleştirilmesine katkıda bulunanlar çocuklarının yüzüne nasıl bakacak?
 4. "o diktatör olsa siz boyle konuşabilirmiydiniz" denilenlerin hepsi susturulmak isteniyorken kimseye bisey anlatmaya gerek yok. herkes anlıyor bence. ülkenin coğu da bu durumdan rahatsız görünmüyor. ilginç günler bekliyor bizi.