1. 1962 beşiktaş, istanbul doğumlu eski hakem, hekim ve spor yorumcusu (boyacı).

  "siz dünyada yokken ben mala vururdum"
  "siz fare yakalarken ben kedi öpüyordum"
  "hepimiz yavşağız"
  "beyler bi dakka"
  "yetti mi yolanthe'yi yaladığınız!?"

  gibi felsefik cümleleri de olan bir filozoftur aynı zamanda.
 2. "tinerci çakar, beşiktaş taraftarı sana çakar"

  -stanley sinan engin
 3. ahmet çakar (d. 1962, beşiktaş), türk hekim, eski hakem ve spor yorumcusu. pek çok uluslararası maçı yönettikten sonra hakemliği bırakmış ve futbol yorumculuğuna başlamıştır. şu anda yorumculuk görevinin yanı sıra asıl mesleği olan hekimliği de sürdürmektedir. çakar ayrıca spor yazarlığı ve yarışma sunuculuğu da yapmaktadır.

  1980 yılında istanbul erkek lisesi'ni bitirdikten sonra babasının mesleğini devam ettirmek için istanbul üniversitesi tıp fakültesi'ni bitirdi; doktor olarak göreve başladı. çakar, hakemlik kariyeri boyunca 100'ün üzerinde uluslararası maç ve derbi karşılaşması yönetti. avrupa şampiyonası'nda üst düzey maç yönetmiş iki türk hakeminden biridir. ayrıca şampiyonlar liginde görev yapan 3 türk hakeminden birisidir (diğerleri oğuz sarvan ve cüneyt çakır). 1997'de hakemlik kariyerini noktaladıktan sonra, gazete köşe yazarlığı ile radyo ve tv'de yorumculuk yapmıştır.

  2001 ile 2004 yılları arasında telegol programında yorumculuk yapan ahmet çakar,[1] 25 şubat 2004'te mecidiyeköy'de profilo alışveriş merkezi'nin arkasında bulunan hekimlik yaptığı sağlık ocağından çıkarken, vücuduna isabet eden beş kurşunla vurulmuştur. vurulma sebebi ve vuran kişiler belirlenememiştir fakat spor programlarında yaptığı yorumlardan kaynaklandığı sanılmaktadır.[kaynak belirtilmeli] taburcu olduktan sonra spor yorumculuğuna tekrar dönmüştür.

  şu anda sabah gazetesinde spor yazarlığı yapmaktadır. beyaz tv'de futbol yorumculuğu yapmaktadır. atv'de yayınlanan ahmet çakar'la zor karar yarışmasında da sunuculuk yapmıştır. daha önce ise fox'ta yayınlanan ahmet çakar'la şansa bak adlı yarışma programını sunmuştur. show tv'de var mısın yok musun adlı yarışmayı sunmuştur.ayrıca 2009 yılında gösterime giren kanal-i-zasyon isimli sinema filminde oynamıştır. halen beyaz futbol programında yorumculuk yapmaktadır.
 4. beyaz tv de herkesin bağırarak şov yaptığı bir futbol programında yorumcudur kendisi