1. herkese açık değil de sadece yazının sahibine görünür olması uygun olabilir.
  bozuk
 2. gerçekleşmemesi gerekendir. beğenilme kaygısı güderek yazmanın sebebini henüz anlayabilmiş değilim.

  ne kadar beğenildiğinin ne önemi var? örneğin ben kendi düşüncemi yazıyorum. düşüncem beğenilmediği için düşüncemi değiştirecek değilim. düşüncelerimi sürekli irdelerim bu bambaşka bir şey. zaten biri karşı çıktığında ve bunun üzerine konuşmak istiyorsa iş oradan devam ediyor.
 3. şahsımı ekstra endişeye sevk eden durum. şimdi birileri çıkıp ek hesaplar, paralel hesaplar ve yan hesaplarla üçlü gruplaşma halinde çalışıyor, ek hesaplarla youreads eleştirildiğinde sekmelerde yorum kasarken, paralel hesaplarla trolleme girişimlerinde bulunup ek hesapların yazdıklarını eksiliyor yan hesapların yazdıklarını ek hesaplarla artılıyor troll hesaplarla eksileyerek moderatörlere saldırıyor, sonra da ana hesapla trolleri yasaklayıp paralel hesaplarla zirve düzenleyip yan hesaplarla radyoda dj'lik yapıyor, ek hesaplarla nietzscheci takılırken ana hesapla spinozacı takılıp birbirini eksiliyor, paralel hesapla hem spinozacıları hem nietzschecileri eksileyip, lebiniz'e küfredip siteyi schopenhauerci gösteriyor. böylece megaloman ruhunu tatmin ediyor denilebilir. açıklayamayız valla.
  abi
 4. gorulmeyen kamplasmayi korukleyecek bir girisim olur, sacmaligin daniskasidir. burada toplayacagi iltifatlara gore mi sekillenecek bir zihin; yoksa cekindigi icin ket mi vuracak fikirlerine?

  ulan nasil da kitlesel ruh hastasi olduk? sanal da olsa, burada da bir hayat var. gundelik yasantimizda karsimiza cikan her puruzu giderdik, burasi mi kaldi?

  kazik kadar ve kendince birikimli insanlarin kusmeleri, giderken tum girilerini silmeleri hastaligin be denli ciddi boyutlara vardigini gosteriyor. benim izledigim iki youser vardi, giderken tum girilerini silip, oyle gitmisler. insan gidebilir, isleri vardir, saglik sorunlari vardir; vardir iste. ama bir konuda bir bilgi vermissindir ve o bilgiye muhtac bir insan vardir ve silerek belki de o insanin hayatinda bir kirilma noktasina sebep olmussundur. bunu dusunemeyecek kadar hayvan tipler bunlar, yavsaklar!

  istiyorlar ki; hep pohpohlansinlar, iltifatlarla yuceltilsinler, ego sisirsinler. var mi lan oyle bir dunya?

  kimse kimseyi sevmek zorunda degil. hosgorulu olmak zorunda hic degil. hosgoru adiliktir. ustun, astinin kusurlarini gormezlikten gelmesidir, "seni idare ediyorum" demesidir; ama saygili olmak zorundadir.

  moderator veya youser; farketmez, begenmedigim girileri eksiliyorum; begendiklerimi, artiliyorum. lazim olabilecegini dusundugum konulari da favorilerime ekliyorum. paye sahibi olmak falan bos is, maharet insan olabilmekte.
 5. hayata geçirilmesi durumunda girilerin uslubu beğeniye göre konumlanmaya başlayacak ve ortaya kalitesiz birbirine benzeyen bir yazım tarzı çıkmasına sebep olacaktır.
 6. mesela üstteki yazıyı beğendim ama bunu kimse görmedi.
 7. çokta gerekli olmadığını düşündüğüm sistem.
  youserların yazılarım ne kadar beğenilecek tutkusu olmadığını düşünüyorum.
  popülerlik mi kasıcaz bilgi-düşünce mi paylaşacağız ?
 8. düşünce belirten yorumlarda zaten yazar kendi görmezden gelir, ancak düşünce belirtmeyen yorumlarda "acaba güzel mi yazdım" sorusuna cevap verir. bu yüzden desteklediğim durum.

  edit: kimin + - yaptığının gözükmesi tartışılmaya bile gerek olmayan bir durum.
 9. sadece yorum sahibinin görebilecek olması ön koşuluyla getirilebilir. yada herkese açık olacaksa kapatma seçeneği de olsun ben incide olduğu gibi her yorumun yanında +- rakamlar görmek istemiyorum ama kendi yorumum kaç kişinin dikkatini çekmiş bilmek istiyorum.
  vagus