• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.62)
back to the future 3 - robert zemeckis
1955 yılında kısılıp kalan marty'i kurtarmak için dr. brown zamandan seyahat eder. ancak kendisi 1855'e gelip delorean bozulduğu ve o zamanın teknolojisi yetmediği için bu zaman diliminde kısılıp kalan doktor, marty'ye bir mektup yazarak arabayı gömdüğü yeri söyler.
 1. serinin son filmi. 1885'in vahşi batısına yapılan yolculuk vardır bu kez.
  3 film; aslında bütün unsurlarıyla tek film şeklinde ilerliyor, ele alınabilir. ilk iki filmdeki ayrıntıları ne kadar az ıskalarsanız son filmden o kadar yüksek bir seyir zevki elde ediyorsunuz.

  belirli durum, olay ve diyaloglar üç filmde de tekrar ediyor. marty'nin kendisine korkak tavuk denildiğinde hep aynı şekilde aşırı sinirlenerek karşısındaki kişinin kim olduğuna bakmaksızın meydan okuması ve zamanda yolculuk yapılan yerlerin değişen yıla rağmen hep aynı konumdaki yerler olması bende matematikteki kritik nokta kavramını düşünmeme neden olacak bir kıvılcım başlattı. yani harita üzerindeki ( zaman haritası) o noktalara özel bir durum ve gönderme söz konusu olabilir farkında olarak ya da olmayarak. (bkz: kritik nokta)

  tavsiyem, seriyi mümkünse yakın zaman dilimlerinde izlemeniz. böylece birbiriyle bağlantılı, birbirinin öncesi ve devamı olan ayrıntılarla kurulmuş olan ağ, maksimum sonucunu sunacaktır size. iyi seyirler...

  (bkz: back to the future - robert zemeckis)
  (bkz: back to the future 2 - robert zemeckis)