1. geçen sene patronun çıldırması ile yapılan "bitiriyoruz indirimi" ile adından bir hayli söz ettirmiştir.

  şuradan buyurun..
 2. askerliğin belli bir ücret karşılığında yapılmaması. bence anlamsız bir uygulama. eğer insanları askere almamak gibi bir durumun varsa ne diye para istiyorsun? askere gitmek istememek doğrudur yanlıştır o ayrı da gelmek istemeyene ceza verir gibi böyle bir uygulama yapmak da anlamsız.
 3. lisans sonrası 2 yıllık tecil hakkım 26 haziran'da bitmekte. ve ben süreç hakkında bir şey bilmiyorum. askerlik şubesine gidip sorayım dedim ama ismimi başa yazar 27 haziran'da askere gönderirler nemelazım diyerekten buraya yazayım dedim.

  öncelikle, yüksek lisans için öneri almak istiyorum. böyle kolay girelebilme ihtimali olan bir okul. veya pahalı olmayan garanti özel okullar var mı? ikamet istanbul.

  diyelim ki uygun yüksek lisans programı çıktı. en iyi ihtimalle eylül'de olacak kayıtlar. o vakte kadar askere alınma ihtimali var mı?

  bedelli askerlik çıkmasa bile en azında 2-3 yıl daha ertelemek adına, tecrübesi olan abi ve kardeşlerimden önerilerini beklerim.
  oz
 4. doktora yapıyorum ama neymiş "vay sen doktoraya bakaya durumda baslamissin!" diye tecil etmedikleri için eylül'de isyanlardayım yine.

  önceki bedelliyi ay farkiyla kacirdim. tabii 88'li olmak bunu gerektirir. her değişim bize patladı, her şeyi burun farkıyla kaçırdık, bu yüzden bedelli çıksın.

  lütfen olsun çünkü.
 5. sosyal medyada canlı tutmak adına neden üst sıralarda olmasın dediğim başlık. 88 doğumlu cenabet neslin üyesiyim evet.
 6. bana bimer'e mesaj attırtan başlık. burada da üst sıralarda olmalı.
 7. sözlükte pek ilgi görmemesine şaşırdığım başlık.

  herkes mi cins-i latiftensiniz, hepiniz mi beraber bot bagladiniz?!

  çıkmalı bir an evvel çıkmalı!
 8. hala çıkmamış olandır. hayret yahu!
 9. dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama hala çıkmamış olan, ordumuzun modernleşmesi için gereken para karşılığı yapılan askerlik türüdür.
 10. askerliğin bedeli olmaz diyenlerdenim(istisnai durumlar dışında),bunu söylerken vatan millet sakarya ruhuyla söylemiyorum bence her insan o eğitimden en az 1 kez geçmeli hayatı boyunca.
  eale