beetlejuice - tim burton - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.58)
beetlejuice - tim burton
genç ve mutlu bir çift olan adam ve barbara maitland geçirdikleri trafik kazası sonrasında ölürler. bu arada charles ve delia, kız kardeşleriyle birlikte new york'a gelerek maitland'ların evlerini satın alırlar. fakat adam ve barbara maitland bu durumdan hiç hoşnut değildirler. birer hayalet olmalarına rağmen tecrübesizlikleri yüzünden yeni ev sahiplerini evden uzaklaştıramazlar. son çare olarak en kötü hayalet beter böcek'e başvururlar.


 1. hiç bıkmadan izleyebileceğim eğlenceli mi eğlenceli hatta ikincisi duyurulmuş olan tim burton filmi. ayrıca bir nesil bu film sayesinde (bkz: winona ryder) aşığı olarak büyüdü.
 2. 90'lı yılların başında evde video kasetten defalarca izlemiş olduğum film. bir çocuğun gerilim arayışına, merakına ve fantastik zihnine cevap veriyordu. büyüyünce blu-ray'den çok izledik ama hiç aynı tadı vermedi ^:swh^.
 3. grup vitamin'in ellere var da bize yok mu? isimli şarkısını (fazlaca) esinlendiği filmdir kendileri.
 4. tim burton'un fantastik dünyasına hoş geldiğim filmdir.
 5. çocukluğumda ailecek defalarca izlediğimiz film. bir yemek sahnesi vardır ki uzun masalar görünce hep aklıma gelir.
  büyüyüp tekrar izleyince daha durgun gelen hatırladığınız tadı vermeyen güpgüzel film. filmi izlemeseniz bile gidip müziklerini dinleyin onlar hep çok eğlenceli.
 6. çocukken korku filmi olduğunu düşündüğüm film. hiç hazzetmezdim, ölüler falan. psikolojimi bozmuştu. diğer psikolojimi bozansa şener şen'in arabesk i idi. "allahım kör et beni, allahım kör et beni"..kabus gibiydi. hala bu iki filmin etkilerini üstümden atamadım.
 7. yapim yilina gore mukemmel bir film.
 8. "en sevdiğin üç film?" diye sorduklarında "beter böcek, geleceğe dönüş, makas eller" diye listelerdim önceden. tabi üzerinden yıllar geçti, "en sevdiğim" bir sürü film oldu ama bugün sorsalar yine ilk sırada beter böcek olur. ilk ne zaman izledim de sevdim hatırlamıyorum ama anneannemin evindeyken bir gece çıkmıştı tv'de "bak anneanne bu benim en sevdiğim film" demiştim 7-8 yaşında falanken, bunu hatırlıyorum mesela. internetin olmadığı dönemde böyle eski bir filmin cd'sini bulacağım diye ankaralar mı gezmedim istanbullar mı? tee erzincan'dan göndermişti bir arkadaşım. hala çekmecemde durur o kopya. öyle bir sevgi bendeki.
  izumi
 9. tim burton devam filmini çekeceğini açıklamış. 30 yılın ardından Betelgeuse ve Lydia ikilisini yine Michael Keaton ve Winona Ryder canlandıracak.

  ilk film küçük rüyalarımı süslemişti. devam filmi ise evrene çocuk armağan etmek için tek iyi neden olabilir.

  Beetlejuice 2 - imdb