beetlejuice - tim burton - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.58)
beetlejuice - tim burton
genç ve mutlu bir çift olan adam ve barbara maitland geçirdikleri trafik kazası sonrasında ölürler. bu arada charles ve delia, kız kardeşleriyle birlikte new york'a gelerek maitland'ların evlerini satın alırlar. fakat adam ve barbara maitland bu durumdan hiç hoşnut değildirler. birer hayalet olmalarına rağmen tecrübesizlikleri yüzünden yeni ev sahiplerini evden uzaklaştıramazlar. son çare olarak en kötü hayalet beter böcek'e başvururlar.
 1. tim burton devam filmini çekeceğini açıklamış. 30 yılın ardından Betelgeuse ve Lydia ikilisini yine Michael Keaton ve Winona Ryder canlandıracak.

  ilk film küçük rüyalarımı süslemişti. devam filmi ise evrene çocuk armağan etmek için tek iyi neden olabilir.

  Beetlejuice 2 - imdb
 2. hiç bıkmadan izleyebileceğim eğlenceli mi eğlenceli hatta ikincisi duyurulmuş olan tim burton filmi. ayrıca bir nesil bu film sayesinde (bkz: winona ryder) aşığı olarak büyüdü.
 3. tim burton'un fantastik dünyasına hoş geldiğim filmdir.
 4. 90'lı yılların başında evde video kasetten defalarca izlemiş olduğum film. bir çocuğun gerilim arayışına, merakına ve fantastik zihnine cevap veriyordu. büyüyünce blu-ray'den çok izledik ama hiç aynı tadı vermedi ^:swh^.
 5. grup vitamin'in ellere var da bize yok mu? isimli şarkısını (fazlaca) esinlendiği filmdir kendileri.
 6. telaffuzu inanılmaz zevkli ingilizce kelimelerden bir tanesidir şahsım adına.

  bir diğeri için (bkz: washing machine)
 7. çocukken korku filmi olduğunu düşündüğüm film. hiç hazzetmezdim, ölüler falan. psikolojimi bozmuştu. diğer psikolojimi bozansa şener şen'in arabesk i idi. "allahım kör et beni, allahım kör et beni"..kabus gibiydi. hala bu iki filmin etkilerini üstümden atamadım.
 8. yapim yilina gore mukemmel bir film.