bir ilişkide üçüncü kişi olmak - youreads

 1. http://recel-blog.com/geri-donmeyi-ummuyorum/

  https://seyler.eksisozluk.com/evli-bir-adama-asik-olmus-birinin-hazin-hikayesi

  Şu iki yazı da aynı gün karşıma çıkınca işter istemez karşılaştırdım. Biri diğerine nazaran daha dürüst kendisine karşı, daha çok aşama katetmiş kendine saygı yolunda. Her ikisi de aldatılan kadın olmanın ne kadar acı vereceğinin farkındalar ve bu davranışı onurlu bulmadıklarını söyleme cesaretine sahipler. Fakat bence kaçırdıkları bir nokta var:
  İkisi de ilişkisi olan adamların kendilerine o ilişkiyi bitireceğine dair verdiği sözden bahsetmiş. Peki tercih edilmeyen, daha iyisi bulununca bırakılan kişi olmanın verdiği acı?Ekşideki yazar hanım bu durumu aslında biraz kendisi de yaşamış, açtım fotoğraflarına baktım, kendimle kıyasladım fln demiş.
  Aşık olmak çok yoğun ve karşı konulması zor bir duygu.hele karşılıklıysa. Bunları söyleyerek hiçbir şekilde yazar hanımları suçlamak veya aşağılamak amacı gütmüyorum. Sadece analiz yapmaya çalışıyrm.
  Buradaki handikap şu: olaylardaki adamlar, olaylar gerçekleştiği süreçte zaten bir ilişki içerisindeler. O ilişkinin bitiş sebebi olmak da aslında ilişkideki ilk kadına karşı yapılan bir acımasızlık gibi geliyor bana. Bu konuda çok hassas davranıyor da olabilirim, bilemem. Akademisyen hanım bunu kendisi de anlamış biraz. 'Bana zaten bitmiş bir evlilik var şeklinde yansıtıldı' demiş. İşte aslında bitmemiş maalesef.
  Söylenecek şey çok.
 2. dördüncü olmaktan iyidir.
  (bkz: iyimser)
 3. halkarasında birkaç söz var;

  1-babayla oğulun arasına girilmez
  2-karıyla kocanın arasına girilmez

  bu iki sözün altında yatan şu olabilir mi; bu ilişkilerde 3. kişi olmak, bu ilişkileri bozma ve bunu da başarma ihtimali oldukça yüksek olabilir. bu ilişkiler hem bozulmasın yada babayla oğul yarın barışır, karıyla koca barışır o yüzden karışma bak sonra sen kötü olursun diye mi bu sözler türemiştir bilmiyorum? misal "kızıyla anası" arasına girilmez diye bir söz çıkmamıştır niye? çünkü isteseniz de kız ile anası arasında 3. kişi olamazsınız, buna pek izin vermezler. bir de en son babalar duyar onun konumuzla bir ilgisi yok.
 4. kimseye sadık kalacağına dair söz vermediği halde çoğu zaman en suçlu ilan edilen kişi olmaktır. kimse kimsenin ilişkisini, ilişkisinin huzurunu düşünmedi diye suçlu olmaz. düşünmesi gereken kişiler zaten bellidir, haliyle suçlu da olur. ki zaten birinin birini aldatmaması, başkasından yüz bulamamasıyla sağlanıyorsa, eh yani. ondan bulamadı başkasından bulur. üçüncü kişiler değil aldatan/kandıran kişi sorgulanmalıdır.
 5. yakın bir kız arkadaşım üçüncü kişi olmuştu. ne kadar acı çektiğine en yakınından şahit oldum. çok aşıktı ve kullanıldığını göremedi. bir kenara atıldığını hissettiğinde de intikam almak istedi ama canı yanan yine kendisi oldu, yani çift büyük bir kavgadan sonra ortada "aldatmak" olduğu halde tekrar birleşti. halbuki arkadaşım ayrılacaklarını düşünmüştü ama birinci kadın gurununun yerler altına alındığını belli etmemeye yemin etmiş gibiydi. birkaç ay sonra da terk etti kendisini aldatan erkeği.
 6. üçüncü kişi olduğunu bile anlayamaz insan. yok gibi görünse bile vardır aslında. murat vardı bir tane, ilk aşkını unutamıyordu ve sürekli ondan bahsedip duruyordu ilişkimiz devam ederken. düşünsenize sürekli bir başkasını anlatıyor sevgiliniz. bu da üçüncü kişinin istemeyerek de olsa müdahalesi değil midir? ben bile ayrıldıktan sonra bu müdahaleyi anladım. hem ayrılarak da iyi yapmışım. :d o zaman tam bir ergendim. hoş hala da ergenim. :)

  unutun sonra yeni ilişkilere yelken açın. bakın olmuyor, görüyorsunuz.

  edit: şöyle bir şey de olabilir. onun unutamadığı ilk aşkıyla olan ilişkisinde ben de üçüncü kişi olabilirim. belki de ben üçüncü kişiydim. aman allahımm kafam karıştı.