black friday - youreads 1. öncelikle ekşi sözlük te gördüğüm şu yorumu okumanızı rica ediyorum.

  !---- spoiler ----!

  e-ticaret sitelerine ürün tedariği gerçekleştiriyoruz.
  bu günlerde bizden istedikleri. fiyatlarımızı yüksek göstermeleri.

  örneğin; 100 lira'ya ürün satıyoruz. site bu fiyata kendi kar marjını ve farklı vergilerini koyup, 200 lira'ya satıyor.

  herşey gayet normal. black friday günleri gelirken, satış yapan bu büyük site bizden kolpa bir sayfa hazırlayıp ürün fiyatını 100 liradan 200 liraya çıkartmamızı istiyor. ama halbuki 100 liraya alıyor resmi olarak.

  sonra ürün satışını yaparken rakamları güncelleyip 300 lira olacak ürünü yine 200 liraya satıyor. insanlarımız da ''ufff ne indirim ama'' diyerek alış veriş yapıyorlar.

  bu başlığı açmam demek, kendi ayağıma sıkmam demek bir yerde ama olsun. uyanın ve gaza gelmeyin!

  !---- spoiler ----!

  sonralıkla bu durum olmasa bile yapılan indirimler türkiye de %10 civarı, elin amerikasında ise %95 e kadar indirimler var. bir şeyi kopyalayacaksanız tam kopyalayın. televizyonda satılan ifhone gibi oluyor yoksa
 2. ne bekliyordunuz orta doğu ülkesi burası. ortalık şark kurnazı firmalarla dolu. örneğin bakın, amerika menşei bir hareket olmasına karşın hiçbir amerikan firmasının türkiye ceo'su indirime yanaşmıyor. çünkü buradaki türk ceo, oradaki firma gelenek ve ahlakını buraya çok görüyor. ha bizim mahallede bir market normalde 20 tl gibi satılan diş macununu bugün 7.5 TL'den satıyordu, takdir ettim. ama öyle 8000 TL'lik gitarı 2000 TL'ye falan almak hayal yine de.